Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

Zyski i rekordowa ilość przewiezionych pasażerów SAS

20 sierpnia 2007

Wyniki Grupy SAS za pierwsze półrocze 2007. Sprawozdanie dla SAS Group za okres od stycznia do czerwca 2007.

Be Sociable, Share!


Kluczowe wskaźniki Grupy SAS za pierwsze sześć miesięcy działalności w 2007 roku:
- Dochód bez zysków kapitałowych wyniósł 369 milionów koron szwedzkich (–588), co oznacza poprawę o 957 mln SEK.

Znacząca poprawa dochodu jest spowodowana korzystnymi warunkami gospodarczymi na rynku, utrzymującym się wzrostowy trendem liczby pasażerów, skuteczną kontrolą kosztów, wykorzystaniem potencjału przewozowe Grupy SAS, a także wprowadzeniem nowego modelu biznesowego.


- Liczba przewiezionych pasażerów wyniosła 20,1 miliona osób (+5,8% w porównaniu do tego samego okresu 2006 roku)


- Przychody z działalności operacyjnej: zwiększyły się o 3,4% osiągając 30 133 miliona koron szwedzkich (29 131)Mats Jansson, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy SAS komentuje:


Kwartał cechował się kontynuacją korzystnych warunków gospodarczych na naszym rodzimym rynku, co przyczyniło się do wzrostu rynku pasażerskich przewozów lotniczych.
W rezultacie utrzymał się wzrostowy trend dotyczący liczby pasażerów i rentowności, co w połączeniu ze skuteczną kontrolą kosztów oraz wykorzystania naszego potencjału przewozowego pozwoliło wypracować wzrost zysku wynoszący około 1 miliard koron szwedzkich.


W minionym kwartale przewieźliśmy 11 milionów pasażerów – rekordowy wynik w historii SAS Group, stanowiący wzrost o 5,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym.


W czerwcu rozpoczęliśmy na plan strategiczny 2011 . Zakłada on zmniejszenie złożoności grupy, co przełoży się na określone korzyści dla klientów.
Kluczowe hasła, które przyświecają temu planowi to zwrot kulturowy, nastawienie, koncentracja, harmonizacja i większa konkurencyjność, obejmująca dalsze adaptacje kosztowe na poziomie 2,8 miliarda koron szwedzkich. Pełne wdrażanie planu zaczyna się już teraz.
Jego celem jest stworzenie warunków dla rentownego wzrostu i osiągnięcie poziomu przychodów, który spełniałby nasze wymagania inwestycyjne oraz oczekiwania naszych akcjonariuszy.


Jest mi niezmiernie przykro z powodu strajków, które dotknęły klientów i akcjonariuszy SAS. Wiąże się z nimi kluczowy element naszej strategii polegający na przeprowadzeniu zwrotu kulturowego i znalezieniu nowego modelu współpracy ze związkami zawodowymi.


Obecnie nie występują żadne jednoznaczne wskaźniki możliwego pogorszenia warunków gospodarczych na rynku przewoźników lotniczych, ale istnieje niepewność dotycząca siły wzrostu, rozwoju konkurencji oraz trendów związanych z paliwami lotniczymi.


Kierunki rozwoju w pierwszym i drugim kwartale okazały się korzystne. Oczekujemy również korzystnego wzrostu liczby pasażerów na większości rynków SAS Group w całym roku 2007 .
Spodziewamy się również, że konkurencja na rynkach, na których swą działalność prowadzi SAS, pozostanie silna.


 


sasgroup.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 693

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie