Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zwrot pieniędzy za bilety

10 grudnia 2004

Banki zwrócą pieniądze klientom Air Polonii. Pod warunkiem jednak, że bilety były zakupione przez Internet. Przewoźnik nie zdecydował się jednak na ubezpiecznie internetowych transakcji.

Be Sociable, Share!


Należy w tym celu złożyć reklamację poprzez domaganie się unieważnienia transakcji i zwrotu pieniędzy. Pieniądze zostaną zwrócone przez banki, a nie przez Air Polonię. Taką deklarację złożył jeden z udziałowców upadającej spółki, Tomasz Sudoł.

Bankowcy uważają, że klient, który zakupił bilet w Internecie za pomocą karty płatniczej powinien zwrócić się do banku, który wystawił kartę o zwrot pieniędzy. Obowiązek zwrotu pieniędzy w takiej właśnie sytuacji nakłada na banki prawo unijne. Prawdopodobnie w kosztach, które poniosą banki z tego tytułu będzie partycypować agent zajmujący się rozliczaniem transakcji przez Internet, czyli firma eCard.

Prezes eCard Allan Wodzyński w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej stwierdził, że spółka wyłącznie rozlicza transakcje na rzecz swoich klientów. „Wszystkie pieniądze z ich sprzedaży trafiły na konto Air Polonii” – powiedział.

eCard proponował tanim liniom ubezpieczenie transakcji. Firma uznała, że tego typu działalność jest ryzykowna. Wątpliwości budziła także wysokość kapitałów. Zdaniem szefa eCardu Air Polonia nie chciała jednak skorzystać z tej propozycji.

Zdaniem Wodzyńskiego ewentualnego zwrotu pieniędzy klienci mogą domagać się wyłącznie od banków, które wydały im karty.

Przychody ze sprzedaży biletów Air Polonii stanowiły mniej niż 10 proc. naszych wpływów firmy eCard.

Za pośrednictwem kanałów elektronicznych zostało sprzedanych ok. 40 tys. biletów, z których klienci nie zdążyli skorzystać.

Źródło: Rzeczpospolita

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 248

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie