Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Easyjet

Zwiedzaj Europę z EasyJet

28 grudnia 2012

Daj się porwać wyjątkowej atmosferze Paryża! Zobacz, czym może Cię zachwycić stolica Francji. Gdzie indziej niż w Paryżu pałac królewski staje się muzeum sztuki?

Be Sociable, Share!


Połączenia z Krakowa do Francji, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii

Daj się porwać wyjątkowej atmosferze Paryża! Zobacz, czym może Cię zachwycić stolica Francji. Gdzie indziej niż w Paryżu pałac królewski staje się muzeum sztuki?

Mowa o Luwrze, jednym z największych muzeów sztuki. Na 60 600 metrach kwadratowych znajduje się tu około 35 000 dzieł sztuki! Odwiedzając stolicę Francji trzeba również zajrzeć do Centrum George’a Pompidou, w którym trzy najwyższe piętra zajmuje Muzeum Sztuki Współczesnej.

Paryż, to jednak nie tylko galerie i centra sztuki, ale również raj dla ulicznych artystów. W Anglii, na początek, Londyn – stolica Wielkiej Brytanii. To jeden z największych na świecie ośrodków muzealnych i kulturalnych! Zwiedzając miasto nie sposób nie natknąć się na jedno z ponad sześćdziesięciu stałych muzeów lub galerii.  W Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud będziesz mógł przyjrzeć się z bliska historycznym postaciom znanym z telewizji i książek, z kolei w Muzeum Brytyjskim poczujesz ducha starożytności spacerując pośród jednej z największych kolekcji zbiorów z tamtego okresu.

Liverpool to jedno z najbardziej rozpoznawalnych angielskich miast. Ten drugi po Londynie ośrodek portowy w Wielkiej Brytanii swoją sławę zawdzięcza nie tylko pochodzącemu stamtąd zespołowi The Beatles. W Liverpoolu mają swoje siedziby dwa utytułowane angielskie kluby piłkarskie – Liverpool FC oraz Everton FC. Z kolei w lokalnym porcie zarejestrowany był najsłynniejszy transatlantycki statek na świecie – Titanic. Natomiast Bristol – zaprasza do najstarszego teatru w Anglii, Theatre Royal, który działa od 1766 roku. Staroangielska nazwa miasta „Bristol” oznacza dosłownie „położony za mostem”. Miasto leży w zachodniej części Brytanii, przy ujściu rzeki Avon. Jest szczególnie atrakcyjne, zwłaszcza latem gdyż należy do najcieplejszych i najlepiej oświetlonych miast Wielkiej Brytanii. Średnia roczna temperatura wynosi tu 11°C. Lato i wczesna jesień to najlepsze pory roku na odwiedzenie stolicy Irlandii Północnej. Skąpane w słońcu lub w opromienione złocistą aurą spadających liczne budynki z epoki wiktoriańskiej i edwardiańskiej prezentują się najbardziej efektownie.

Edynburg to miasto słynące ze swojej specyficznej atmosfery, którą jedni uwielbiają, inni zaś nie mogą się do niej przyzwyczaić.By ją poznać koniecznie trzeba wybrać się na szczyt malowniczej góry Arthur’s Seat znajdującej się w niemal samym centrum miasta. Warto również odwiedzić plażę w Portobello, która wielu turystom kojarzy się z greckim wybrzeżem pełnym antycznych budowli.

Zarezerwuj już teraz!

Leć z easyJet do UK, Francji oraz Irlandii kilka razy w tygodniu. Ceny biletów od 100 PLN.*

*Cena dotyczy lotów w jedną stronę, za jedną osobę. Zawiera opłatę administracyjną i opłaty lotniskowe. Nie zawiera opłaty za płatność kartą kredytową i dodatkowy bagaż . Szczegóły na easyJet.com. Cena dotyczy lotów z Krakowa (KRK) do Liverpoolu (LPL), Bristolu (BRS), Londynu (LGW), Edynburga (EDI) Belfastu (BFS) oraz Paryża (CDG) dla rezerwacji pomiędzy 25/01/13 i 24/07/13. Oferta z dnia 25 październik 2012 jest ważna do wyczerpania puli.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 564

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie