Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zmiany w zarządzie PLL LOT

Zmiany w zarządzie PLL LOT

22 grudnia 2013

Członkiem zarządu LOT-u ds. operacyjnych została Ewa Kołowiecka, a członkiem zarządu ds. ekonomiczno-finansowych Maciej Dziudzik. Oboje wcześniej pracowali w Locie. Teraz będą musieli przeprowadzić LOT przez trudne lata restrukturyzacji.

Be Sociable, Share!


Członkiem zarządu LOT-u ds. operacyjnych została Ewa Kołowiecka, a członkiem zarządu ds. ekonomiczno-finansowych Maciej Dziudzik. Oboje wcześniej pracowali w Locie. Teraz będą musieli przeprowadzić LOT przez trudne lata restrukturyzacji.
Pod koniec roku z powodów osobistych członkiem zarządu ds. operacyjnych przestanie być Tomasz Balcerzak. Od nowego roku zarząd LOT-u będzie się składał – oprócz Ewy Kołowieckiej oraz Macieja Dziudzika – z prezesa Sebastiana Mikosza oraz z członka zarządu z wyboru pracowników Krzysztofa Zbroi.

Zarówno Ewa Kołowiecka, jak i Maciej Dziudzik pracowali wcześniej w Locie. Kołowiecka od lipca tego roku była dyrektorem biura zarządzania ciągłą zdatnością LOT-u (zajmuje się obsługą techniczną samolotów). Wcześniej była m.in. wiceprezesem operacyjno-technicznym i prezesem pierwszej w Polsce prywatnej linii lotniczej White Eagle Aviation. Stworzyła niezależną organizację obsługi technicznej obsługującą w Polsce samoloty wielu linii lotniczych, m.in. EasyJet, Air Finland, Ryanair, Sky Europe, Fischer, Travel Service. Kołowiecka była też m.in. doradcą zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Maciej Dziudzik jest związany z LOT-em od 2001 r. W 2007 został dyrektorem biura planowania i kontrolingu w Locie. Ostatnio był prokurentem i pełnomocnikiem zarządu ds. finansowych. „Uczestniczył w procesie organizacji finansowania i refinansowania samolotów Boeing 787 dla LOT-u czy opracowania i złożenia w Komisji Europejskiej planu restrukturyzacji PLL LOT SA” – czytamy w komunikacie LOT-u.

Wyzwania dla nowych członków zarządu

Nowi członkowie zarządu LOT-u mają przed sobą poważne wyzwania. LOT rok temu otrzymał 400 mln zł pomocy publicznej. Przechodzi obecnie restrukturyzację polegającą m.in. na redukcji floty, zwolnieniu kilkuset osób i wprowadzaniu inicjatyw mających ograniczyć koszty i zwiększyć przychody (np. od sierpnia są odpłatne posiłki na pokładzie). Zgodnie z planem LOT może otrzymać jeszcze do 381 mln zł publicznego wsparcia. Obecnie Komisja Europejska bada program restrukturyzacji i zgodność pomocy publicznej z unijnymi zasadami.

Od stycznia do listopada na działalności podstawowej (czyli wożeniu pasażerów) LOT stracił „tylko” 25 mln zł. To poprawa o 111 mln zł względem planu. Rok wcześniej w tym samym czasie strata sięgała 149 mln zł.

Info: wyborcza.biz

Be Sociable, Share!

Wizyt: 671

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie