Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zmiany w rozkładzie lotów na sezon Zima 2012/13

Zmiany w rozkładzie lotów na sezon Zima 2012/13

2 listopada 2012

Bezpośrednie połączenia do 65 portów lotniczych w 35 krajach będą obsługiwane z Lotniska Chopina w Warszawie w sezonie zimowym 2012/13, który wchodzi w życie 28 października. W planach jest kilka atrakcyjnych nowości.

Be Sociable, Share!


Bezpośrednie połączenia do 65 portów lotniczych w 35 krajach będą obsługiwane z Lotniska Chopina w Warszawie w sezonie zimowym 2012/13, który wchodzi w życie 28 października. W planach jest kilka atrakcyjnych nowości.
Zmiany w rozkładzie lotów na sezon Zima 2012/13

Od 5 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenie Warszawa-Stuttgart. Samoloty polskiego przewoźnika będą latać na tej trasie pięć razy w tygodniu. Warto przypomnieć, że od października LOT lata również do Hanoweru.

5 grudnia uruchomione zostanie połączenie Doha-Warszawa. Linie lotnicze Qatar Airways będą oferowały cztery rejsy tygodniowo. Od 6 lutego Emirates Airlines uruchomią rejsy z na trasie Dubaj-Warszawa. Eurolot planuje uruchomienie od 1 grudnia sezonowego połączenia z Warszawy do Salzburga – loty na tej trasie będą się odbywać raz w tygodniu, w soboty. W marcu na Lotnisku Chopina pojawi się także linia lotnicza Air Berlin, która uruchomi codzienne bezpośrednie połączenia do Berlina (trzy razy dziennie).

Na kilku kierunkach przewoźnicy zwiększają liczbę oferowanych rejsów. Pięć razy w tygodniu zamiast trzech będzie można polecieć liniami Air One z Warszawy do a Mediolanu. SAS zwiększa częstotliwość rejsów do Kopenhagi z dwóch do trzech rejsów dziennie. Zaś cztery razy dziennie (od poniedziałku do piątku) latać będą samoloty LOT do Frankfurtu.

W związku ze zmniejszonym ruchem pasażerów, w sezonie zimowym przewoźnicy zawieszają kilka dotychczas obsługiwanych kierunków. LOT zawiesza połączenia z Warszawy do Aten, Belgradu, Erewania oraz Rzymu Fiumicino. Jednak zgodnie z zapewnieniami przewoźnika, skasowane trasy mają powrócić do rozkładu na wiosnę.

PLL LOT zmniejsza także liczbę rejsów między Warszawą a Barceloną (cztery zamiast siedmiu rejsów tygodniowo), Doniecka (trzy zamiast pięciu rejsów tygodniowo), Kairu (dwa zamiast trzech rejsów tygodniowo), Larnaki (trzy zamiast czterech rejsów tygodniowo), Madrytu (pięć zamiast siedmiu rejsów tygodniowo), Nicei (dwa zamiast siedmiu rejsów tygodniowo), St Petersburga (cztery zamiast siedmiu rejsów tygodniowo), Tbilisi (trzy zamiast pięciu rejsów tygodniowo), Tel Awiwu (pięć zamiast siedmiu rejsów tygodniowo), Nowego Jorku (pięć zamiast siedmiu rejsów tygodniowo) oraz Chicago (pięć zamiast siedmiu rejsów tygodniowo).

Na początku listopada linie lotnicze Brussels Airlines skasują połączenie między Warszawą a Brukselą (przewoźnik wykona jeszcze kilka rejsów na tej trasie w okresie świąteczno-noworocznym), natomiast Norwegian kasuje na zimę połączenie z Warszawy do Bergen. W okresie zimy nie będzie także bezpośrednich połączeń z Warszawy do Rejkiawiku, ponieważ swoje loty odwołały zarówno Iceland Express jak i WOW air.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie