Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Zmiany w radzie nadzorczej SkyEurope

3 lutego 2006

Na spotkaniu akcjonariuszy SkyEurope Holding AG dokonano zmian w składzie rady nadzorczej. Powołano do niej dwóch nowych członków: Hansa Källeniusa oraz Gottfrieda Springera, który będzie reprezentował interesy akcjonariuszy mniejszościowych. Z członkostwa w radzie nadzorczej zrezgnował Lars Peter Elam Håkansson.

Be Sociable, Share!


Håkansson jest prezesem zarządu oraz współzałożycielem firmy prowadzącej asset management – East Capital, która obecnie posiada 8.6% udziałów w SkyEurope. Hans Källenius zajmie w radzie nadzorczej jego miejsce.


Hans Källenius (62) ze Szwecji jest inwestorem prywatnym mieszkającym w Londynie. Wcześniej prawnik w firmie Vinge, przez ostatnie 25 lat pracował przy różnych projektach w Europie Wschodniej, najpierw jako prawnik następnie przy operacjach zakupu w IKEA i jako inicjator oraz założyciel Baltic Beverages Holding AB (Pripps & Hartwall’s joint venture). Ostatnio, Hans Källenius był inwestorem w największej rumuńskiej grupie browarów, BR Holding która została sprzedana austriackiej firmie Brau-Union.


Gottfried Springer’a (42) z Austrii, wchodzi do rady nadzorczej jako reprezentant udziałowców mniejszościowych. Springer ma bogate doświadczenie z działów equity dealings oraz funds management. W 1999 został mianowany dyrektorem Qino Asset Management & Advisory AG w Rotkreuz (Szwajcaria). Od 2001 był dodatkowo konsultantem w Meinl Investment GmbH dla Springer European Plus co-ownership fund. Gottfried Springer jest członkiem rady nadzorczej ACP Beteiligungsmanagement AG.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 533

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie