Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zmiany w prawach podróżnych niepełnosprawnych

7 lipca 2007

Niepełnosprawni pasażerowie podróżujący po Europie samolotami, mają teraz więcej przywilei, które zostają wprowadzone w życie z dniem 26 lipca.

Be Sociable, Share!


Od 26 lipca br., nielegalną dla linii lotniczych, turoperatorów czy agentów będzie odmowa rezerwacji biletu osobie niepełnosprawnej ze względu na samą niepełnosprawność lub jej określoną charakterystykę (np. osoby na wózkach inwalidzkich). Niezgodnym z prawem również będzie niewpuszczenie osoby niepełnosprawnej na pokład samolotu, która posiada ważny bilet – ze względu na jej niepełnosprawność.


 


Jim Fitzpatrick – Minister odpowiedzialny za transport lotniczy w Wielkiej Brytanii, komentuje: „Nowe przepisy, które wprowadzamy to jedynie pierwszy krok w stronę ułatwienia podróży osobom niepełnosprawnym.


Kolejne zmiany spodziewane są w przyszłym roku i przyniosą pasażerom jeszcze większe korzyści, ułatwiając im dostęp do podróży lotniczych na tym samym poziomie co wszyscy pozostali pasażerowie.”


Nowe regulacje oznaczają, że każda osoba niepełnosprawna, której podróż została utrudniona lub uniemożliwiona ze względu na jej określone bariery, może złożyć zażalenie do Komisji Praw Osób Niepełnosprawnych.


Komisja zapewni pomoc w dziedzinie informacji prawnej i może również skierować sprawę do Urzędu Lotnistwa Cywilnego, które jest w stanie nałożyć na przewoźnika lub pośrednika określone kary pieniężne.


Źródło: cheapflights.co.uk


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 3 472

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie