Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zimowe zmiany w rozkładzie lotów z Lublina

Zimowe zmiany w rozkładzie lotów z Lublina

21 października 2013

Wizz Air zachowuje dotychczasową siatkę połączeń z Lublina. Ryanair całkowicie rezygnuje z lotów do Liverpoolu i kasuje niedzielne połączenie z Londynem.

Be Sociable, Share!


Wizz Air zachowuje dotychczasową siatkę połączeń z Lublina. Ryanair całkowicie rezygnuje z lotów do Liverpoolu i kasuje niedzielne połączenie z Londynem.
Lubelskie lotnisko na swojej stronie internetowej jeszcze nie informuje o zimowej siatce połączeń, ale przewoźnicy w systemach rezerwacyjnych już oferują bilety na najbliższe miesiące.

Wizz Air bez zmian

I tak Wizz Air lata teraz z Lublina do podlondyńskiego portu Luton we wtorki, czwartki i soboty. To się nie zmieni. Jednak we wszystkie dni samoloty wystartują z Lublina o jednej godzinie – 11.40.

Do Oslo Węgrzy latają w poniedziałki i piątki, i to także jest bez zmian w kolejnych miesiącach. Loty zaplanowano, jak do tej pory, na godzinę 10.10.

Ryanair rezygnuje z Liverpoolu

Ryanair teraz lata do Londynu Stansted w poniedziałki, środy oraz piątki i niedziele (w ten dzień połączenia rozpoczęły się 1 września). Teraz będą już tylko trzy loty tygodniowo: poniedziałek, środa, piątek. Ostatni lot niedzielny zaplanowano na 3 listopada.

Irlandzka linia do Dublina lata we wtorki i soboty, i to także się nie zmieni.

Nie będzie już połączenia z Liverpoolem. Ostatni samolot Ryanaira ma odlecieć w pierwszych dniach listopada. Później loty znikają i być może powrócą na wiosnę.

Gdańsk przez cały rok

Zgodnie z zapowiedziami połączenie Lublin – Gdańsk Eurolotu będzie całoroczne. Na razie przewoźnik opublikował siatkę do końca marca.

Od 31 października do 23 lutego 2014 samolot wystartuje z Gdańska w piątki i niedziele o godz. 17.40 a wyląduje w Lublinie o 19.05.

Lot powrotny z Lublina zaplanowano na godz. 19.35, a samolot zamelduje się w Gdańsku o godz. 21.

Natomiast od 28 lutego samoloty wystartują z Gdańska o godz. 13.30, a powroty z Lublina zaplanowano na godz. 22.15.

Początkowo połączenie nadal będą obsługiwać maszyny ATR, ale Eurolot zapowiada, że w drugiej części sezonu na tej trasie latał będzie nowszy turbośmigłowiec Bombardier Q400. 1 i 10 listopada oraz 5 stycznia rejsy nie będą wykonywane. Zaplanowano jednak dodatkowe połączenia: 31 października, 11 listopada i 5 stycznia.

Czekanie na Mediolan

Nadal nie ma informacji co do planowanych połączeń z Mediolanem (2 razy w tygodniu). Eurolot podtrzymuje, że loty będą i przypomina, że zobowiązał się je uruchomić do końca marca przyszłego roku.

Kilka tygodni temu PLL komentował zmiany w rozkładzie lotów. Ogłosił, że lotnisko będzie oferowało łącznie 14 lotów tygodniowo, obsługiwanych przez 3 przewoźników.

„W sezonie zimowym liczba lotów wzrośnie o 35 proc. w porównaniu z sezonem poprzednim – czytamy w komunikacie.

gazeta.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie