Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zimą polecimy Lufthansą do 191 miast w 78 krajach

15 października 2009

W nadchodzących miesiącach zimowych z powodu mniejszego popytu, Lufthansa ograniczy częstotliwość połączeń szczególnie na trasach niemieckich i europejskich.

Be Sociable, Share!


Nowy, zimowy rozkład lotów przewiduje 12,406 rejsów tygodniowo, a w roku ubiegłym było ich 13,402. Oznacza to spadek o 7,4 procent. Stopniowe wycofywanie małych samolotów na trasach krótkodystansowych oraz zastąpienie ich większymi samolotami, utrzyma jednak zdolności przewozowe na poziomie, porównywalnym z rokiem ubiegłym. Dzięki wprowadzeniu nowych maszyn na trasach międzykontynentalnych przewoźnik odnotuje nawet nieznaczny wzrost zdolności przewozowych o 1,1 procent. Zimowy rozkład lotów 2009/10 obowiązywać będzie od niedzieli 25 października 2009 roku aż do soboty 27 marca 2010 roku.
 
W nowym, zimowym rozkładzie lotów, Lufthansa oferuje połączenia do 191 miast w 78 krajach (dla porównania – w zimie 2008/09 było to 194 miast w 79 krajach). Zmniejszeniu – do 11,282 połączeń na terenie Niemiec i Europy (w roku ubiegłym było ich 12,278 rejsów) uległa głównie ilość rejsów krótkodystansowych. Odwrotna sytuacja ma miejsce na trasach międzykontynentalnych, gdzie częstotliwość nieznacznie wzrośnie – do 1,146 połączeń tygodniowo – w porównaniu  z 1,124 rejsami w roku ubiegłym.
 
“Nasi pasażerowie pozostają z nami, ponieważ nie likwidujemy istniejących tras i nie wprowadzamy radykalnych zmian w siatce połączeń. Optymalizujemy siatkę połączeń w taki sposób, aby  jakość i komfort podróżowania naszych pasażerów pozostały na wysokim poziomie”, wyjaśnił Karl Ulrich Garnadt, Członek Zarządu Niemieckich Linii Lotniczych Lufthansa. „Jesteśmy obecni we wszystkich regionach ruchu lotniczego i zamykamy połączenie jedynie wówczas, jeżeli nasi pasażerowie mają do dyspozycji rozwiązania alternatywne. Optymalizacja wynika z programu oszczędnościowego CLIMB 2011, którego założeniem jest poprawa wyniku w biznesie pasażerskim Lufthansy o miliard euro do końca 2011 roku. Jednocześnie, w celu wykorzystania nowych obszarów potencjalnego wzrostu, planujemy na przykład na rynku Afryki Zachodniej otworzyć nowe połączenia.”
Dostosowanie rejsów, będące wynikiem zmniejszonego popytu, dotyczy głównie likwidacji pojedyńczych częstotliwości poprzez łączenie wybranych rejsów na trasach, które obsługują linie lotnicze z Grupy Lufthansa. Na przykład zgodnie z zimowym rozkładem lotów połączenia do Brukseli, obsługiwane przez Lufthansę i Brussels Airlines zostaną zsynhronizowane i skoordynowane w ruchu lotniczym między Niemcami a Belgią. Lufthansa będzie obsługiwać połączenia do stolicy Belgii z portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium, a Brussels Airlines obsłużą trasy z Brukseli do Hamburga i Berlina.
 
Pomimo różnych działań, wynikajacych z konieczności dopasowania do zmieniającego się popytu, Lufthansa wzmacnia swoją pozycję na strategicznie ważnych rynkach potencjalnego rozwoju. Należą do nich między innymi regiony Afryki Zachodniej i Środkowej. W nowym rozkładzie, w ramach rozszerzania oferty Lufthansa zamierza uruchomić codzienne rejsy do stolicy Nigerii, Abudży. Nowością w zimowym rozkładzie jest Malabo w Gwinei Równikowej (połączenia trzy razy w tygodniu) oraz Port Harcourt (cztery razy w tygodniu). W lipcu przewoźnik uruchomił nowe połączenie do Libreville w Gabonie. Na tych obszarach, bogatych w surowce mineralne, Lufthansa oferuje również połączenia na przykład do Luandy, stolicy Angoli oraz Lagos w Nigerii. W porównaniu z rokiem ubiegłym, Lufthansa podwoi częstotliwość połączeń do krajów wydobywających ropę w Afryce Zachodniej i Środkowej z 11 do 21 rejsów tygodniowo.
 
Od 1 października 2009 roku pasażerowie Lufthansy mogą rezerwować bilety na połączenia codeshare partnerskich linii JetBlue. 11 listopada 2009 roku amerykański przewoźnik uruchomi rejsy z numerami lotów Lufthansy. Są to bezpośrednie połączenia z Nowego Jorku lub Bostonu do dwunastu amerykańskich miast oraz Puerto Rico. Dodatkowo wznowione będą sezonowe rejsy na trasach Hamburg – Innsbruck (Austria), Frankfurt – Kapsztad (Afryka Południowa) oraz Dusseldorf – Miami (Stany Zjednoczone).
 
W ciągu ostatnich kilku miesięcy z powodów ekonomicznych, Lufthansa zamknęła połączenia do miast: Erywań (Armenia), Bristol (Wielka Brytania), Ufa ( Rosja) i Portland /Oregon (Stany Zjednoczone).
 
Od 25 października 2009 roku również pozostałe linie lotnicze z Grupy Lufthansa – Austrian Airlines, bmi, Brussels Airlines i SWISS – wprowadzają zimowe rozkłady lotów.
Lufthansa oraz tych pięciu przewoźników z Grupy oferuje w sumie połączenia do 254 miast w 101 krajach na czterech kontynentach przez porty przesiadkowe w Brukseli, Dusseldorfie, Frankfurcie, Londynie (lotnisko Heathrow), Monachium, Wiedniu i Zurychu. Każdy z nich rozszerza również swoją ofertę usług w ramach porozumień partnerskich o wspólnych numerach lotów.


lufthansa.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 144

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie