Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zerwanie umowy opóźni otwarcie Terminalu 2

31 października 2007

Wbrew temu, co jeszcze niedawno deklarowali przedstawiciele warszawskiego lotniska, nowy terminal na lotnisku Okęcie może stać pusty miesiącami. Wygląda bowiem na to, że w Przedsiębiorstwie Porty Lotnicze nie spieszą się ze znalezieniem nowego wykonawcy, który dokończy tam prace.

Be Sociable, Share!


Kiedy została rozwiązana umowa z wykonawcą, szef PPL Paweł Łatacz przekonywał, że terminal zostanie otwarty „w najkrótszym możliwym terminie”, a nawet jeszcze w tym roku. Niestety, na to nie ma już żadnych szans. W piątek przedsiębiorstwo miało przejąć plac budowy od byłego wykonawcy, lecz tak się nie stało. Rzecznik konsorcjum twierdzi, że porty nie maja ubezpieczenia nowego terminalu ani wymaganego prawem nowego kierownika budowy.

Teraz PPL ma przejąć teren budowy po zakończeniu inwentaryzacji prac, która zgodnie z zarządzeniem dyrektora Łatacza potrwa do 6 grudnia. W tym czasie porty jednak mogłyby zacząć rozmowy Urzędem Zamówień Publicznych, który musi wyrazić zgodę na szybki wybór nowego wykonawcy, co przyśpieszyłoby oddanie terminalu do użytku.


Rzecznik PPL Artur Burak twierdzi jednak, że przed rozpoczęciem rozmów z UZP na temat wykonawcy musi być skończona inwentaryzacja, by wiedzieć, jakie roboty trzeba przeprowadzić.


Natomiast były wykonawca budynku uważa, że umowę na rozbudowę Okęcia rozwiązano bezprawnie i zamierza bronić dobrego imienia przed sądem. Będzie się też domagać zaległych 21 mln dol. za prace, które nie zostały odebrane. Niektórzy eksperci mają obawy, czy faktycznie PPL miał podstawy do zerwania kontraktu.


Najpóźniej pod koniec marca nowy terminal powinien być otwarty, kiedy w związku z planowanym wejściem Polski do strefy Schengen na polskich lotniskach będzie zniesiona kontrola graniczna pasażerów podróżujących po krajach Unii.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 164

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie