Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zdrożeją opłaty na Okęciu

21 marca 2008

Jak podaje Rzeczpospolita, nawet o dziesięć procent mogą zdrożeć bilety na samolot startujący z warszawskiego Okęcia. Porty Lotnicze przygotowują się do podniesienia stawek opłat lotniskowych w stołecznym porcie, które i bez tego należą do najwyższych w Europie.

Be Sociable, Share!


Po podwyżkach za loty krajowe (do Katowic i Gdańska) trzeba będzie zapłacić kilkanaście złotych więcej. W przypadku lotów zagranicznych podwyżka będzie większa. 

W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, który zatwierdza proponowane przez zarządców lotnisk taryfy, jeszcze nie ma stosownego wniosku.  


PPL chce zwiększyć opłat lotniskowe ponieważ musi odrobić sobie straty poniesione na przedłużającej się budowie Terminalu 2. Na wysokość opłaty lotniskowej bezpośredni wpływ mają koszty bieżące ponoszone przez zarządcę lotniska.


Przewoźnicy przyznają, że wysokość opłat odbije się na cenach biletów. Na razie jednak podwyżek nie będzie – zapewniają.
 
Już teraz opłaty lotniskowe na Okęciu stanowią nawet połowę ceny biletu na samolot. Np. bilet na podróż LOT-em z Warszawy do Gdańska to koszt 230,41 zł, z czego opłaty wynoszą aż 114 zł.


Pod względem opłat stolica jest w czołówce najdroższych portów nie tylko polskich, ale i europejskich. Opłata za pasażera w ruchu zagranicznym wynosi nawet 60 zł. Tymczasem rywalizująca z Warszawą o tanich przewoźników Łódź pobiera 20,55 zł, Katowice 32 zł, Gdańsk 48 zł, Kraków 48,9 zł.


Na podstawie Rzeczpospolitej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 422

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie