Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zaskakując zgoda w sprawie CO2

24 września 2009

Dwie europejskie tanie linie lotnicze, easy Jet i Ryanair, są zgodne w sprawie ograniczeń emisji dwutlenku węgla. W tej sprawie popierają nawet stanowisko swojego największego rywala – British Airways.

Be Sociable, Share!


Unia Europejska chce, żeby transport lotniczy ograniczył emisje szkodliwych gazów do poziomu sprzed 2005 r.

Zarówno British Airways, jak i jej najwięksi rywale – tanie linie Ryanair i easy Jet – zgodziły się, że należy ograniczać emisję CO2 do atmosfery. Niedawno organizacja IATA skupiająca 230 linii lotniczych z całego świata, stwierdziła, że wyśrubowane unijne normy mogą być zabójcze dla sektora lotnicza i część przewoźników będzie próbowała się z nich wyłamać. Spodziewano się, że Ryanair i easy Jet nie będą chciały podporządkować się restrykcyjnym normom.


Tymczasem zarówno przedstawiciele Ryanair jak i easy Jet stwierdzili, że podejmą działania zmierzające do ograniczeń emisji CO2. Prezes Rayanaira, Michael O’Leary, który nie jest zwolennikiem polityki organizacji ekologicznych stwierdził, że jego linia już teraz stara się emitować jak najmniej dwutlenku węgla, np. przez optymalizację wykorzystania samolotów w powietrzu.


Z kolei przedstawiciel easy Jet stwierdził, że w przyszłości nie wyklucza kupowania limitów emisji CO2 od innych sektorów gospodarki. Szacuje się, że koszty takich zakupów mogą wynieść nawet 3 mld funtów rocznie.


Na podstawie cheapflights.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 377

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie