Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Żartowniś bombowy został zatrzymany w Krakowie

7 listopada 2006

Krakowska policja zatrzymała 39-letniego krakowianina, ojca trójki dzieci, który spowodował paraliż lotniska w Balicach na blisko godzinę. W niedzielę po godz. 18, mając 1,85 promila alkoholu we krwi zadzwonił na lotnisko z informacją o podłożonych dwóch bombach. Miały się znajdować w samolotach międzynarodowych. Oświadczył, że jest na lotnisku i będzie obserwował co się będzie działo po wybuchu.

Be Sociable, Share!


Policja zdecydowała o natychmiastowym zamknięciu lotniska i ewakuacji pasażerów. Tylko przez godzinę cztery samoloty nie przyleciały na lotnisko, trzy miały duże opóźnienia. Po przeszukaniu lotniska, pasażerów i pasów startowych przez pirotechników przywrócono normalny ruch pasażerski. Lotnisko było zamknięto przez godzinę. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów (w tym antyterroryści), strażacy, dwie karetki pogotowia ratunkowego.

Sprawca został namierzony dzięki współpracy z operatorami sieci komórkowej. O godz. 21.40 został zatrzymany w domu. Nie wiadomo co skłoniło go do tego czynu. 39-latek został zatrzymany pod zarzutem z art. 163 kodeksu karnego o spowodowaniu zagrożenia życia lub zdrowia dla wielu osób. Grozi mu za to od pół roku do ośmiu lat więzienia. Może też zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

/KY/
Źródło: Gazeta Krakowska

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 776

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie