Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zapowiada się paraliż Wielkiej Brytanii i upadek British Airways

15 grudnia 2009

Szykuje się gehenna dla pasażerów lecących w okresie świąteczno-noworocznym z Wielkiej Brytanii. Personel pokładowy linii British Airways zapowiedział strajk w okresie 22 grudnia – 2 stycznia. Eksperci są zdania, że protest może doprowadzić do upadku BA.

Be Sociable, Share!


Blisko milion pasażerów już ma rezerwacje biletów w tym okresie. Może się okazać, że ich loty zostaną odwołane. Za rozpoczęciem strajku zagłosowało ponad 92 proc. pracowników British Airways.

Protest w tym okresie oznacza nie tylko paraliż na brytyjskich lotniskach, ale też gigantyczne straty finansowe dla przewoźnika. W okresie świątecznym BA miały przewozić dziennie nawet 65 tys. pasażerów.


Strajk jest protestem przeciwko planom restrukturyzacji, w ramach którego British Airways mają zwolnić 1,7 tys. pracowników. Niedawno ogłoszono, że na pensje brakuje już 3,7 mld funtów. British Airways boryka się z ogromnymi stratami finansowymi – tylko od marca do września firma straciła 230 mln euro. Zła sytuacja finansowa BA oraz planowany strajk może spowodować, że nie dojdzie do fuzji z hiszpańskimi liniami Iberia.


Na podstawie Gazety Wyborczej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 396

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie