Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Zaostrza się akcja strajkowa w British Airways

14 maja 2010

Na przyszły tydzień związki zawodowe pilotów British Airways zapowiedziały pierwszą falę strajku. Zarząd przewoźnika potwierdził, że 70 proc. lotów odbędzie się zgodnie z rozkładem.

Be Sociable, Share!


Jak twierdzi zarząd British Airways wszystkie operacje na lotniska Gatwick oraz City odbędą się planowo. Na Heathrow bez problemów ma się odbyć 60 proc. lotów długodystansowych oraz połowa krótkodystansowych.

Związek zawodowy Union przedstawił grafik akcji protestacyjnych na najbliższe tygodnie. Protesty mają się odbyć w następujących dniach:

18-22 maja
24-28 maja
30 maja – 3 czerwca
5-9 czerwca.


Zarząd British Airways nie chce zgodzić się na niektóre postulaty związkowców, wśród których są m.in. przywrócenie przywilejów emerytalnych oraz przywrócenie do pracy 55 osób zaangażowanych w strajk. Konflikt między zarządem BA a związkowcami jest już jednak coraz mniej merytoryczny, a obie strony coraz bardziej bronią swoich pozycji. Spór coraz bardziej przybiera charakter ambicjonalny, by pokazać, która strona okaże się silniejsza. Na wszystkim tracą pasażerowie, których plany wakacyjne oraz wyjazdy na Mundial w RPA są coraz bardziej zagrożone. Cierpią także finanse British Airways – tylko na okres strajku firma chce zatrudnić dodatkowych 1000 pilotów, wynająć samoloty oraz skierować pasażerów mających rezerwacje do konkurencji.


Na podstawie cheapflights.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 88

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie