Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air Berlin nowości

Zamiast inwestora przyszedł prokurator

28 lutego 2005

Zagrożona bankructwem Air Polonia miała zdobyć inwestora i szybko powstać z kolan. Wyznaczony termin podpisania umowy minął trzy tygodnie temu, a wybawca wciąż nie jest znany. Tymczasem prokuratura
wszczęła śledzwo w sprawie działania na szkodę Air Polonii i jej klientów.

Be Sociable, Share!


Nowego inwestora mieliśmy poznać 5 lutego. Mimo wielu deklaracji do dziś tajemniczy inwestor się nie ujawnił. Miał nim być nie ujawniony z nazwy amerykański fundusz działający w branży lotniczej, który obiecywał zainwestować w Air Polonię 15 mln euro.

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące działania na szkodę spółki oraz bada czy doszło do oszustwa na szkodę klientów. Prokuratura sprawdza, czy spółka przyjmowała od klientów pieniądze za bilety w sytuacji, gdy wiadomo już było, że nie będzie mogła latać.

Jednocześnie coraz bardziej komplikuje się sprawa inwestowania w Air Polonię. Już po terminie planowanego podpisania umowy przedstawiciel inwestora stwierdził, że bałagan pozostawiony po wcześniejszych niedoszłych inwestorów z Irlandii jest zbyt duży. Potem Stanisław Janik, pośrednik w rozmowach z Amerykanami stwierdził, że podpisanie umowy nastąpi lada dzień.

Do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło, chociaż podobno nowa spółka miała już załatwione samoloty. Podano nawet szczegóły ich finansowania.

Nowa spółka powinna w najbliższym czasie zwrócić się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o przywrócenie certyfikatu i koncesji na loty pasażerskie. Nic takiego jednak nie nastąpiło.

Nowa Air Polonia miała odzyskać siatkę połączeń, spłacić poszkodowanych pasażerów i w ciągu dwóch lat zdobyć 8 proc. krajowego rynku tanich lotów. W planach było uruchomienie spółek Air Polonia VIP, zajmującej się przelotami indywidualnymi przelotami oraz Air Polonia Cargo poprzez wykupienie pakietu większościowego Sky Europe Express.

Źródło: Puls Biznesu, Rzeczpospolita

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 999

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie