Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Zakupy? Tylko na Oxford Street.

29 grudnia 2005

Początek roku to zawsze najlepszy okres, by udać się na zakupy i skorzystać z noworocznych wyprzedaży. Nietrudno trafić na prawdziwe okazje – szczególnie gdy za miejsce zakupów obierzemy najbardziej znany pasaż handlowy w Europie, czyli londyńską Oxford Street.

Be Sociable, Share!


Oto propozycja na londyńskie zakupy w jeden dzień.


Do 3 stycznia, bilety na loty w dniach 11 – 31 stycznia, z Warszawy i z Krakowa do Londynu będzie można zarezerwować za 100 zł (200 zł za bilet w obie strony)!
Żadnych ukrytych kosztów, to cena ostateczna. Cena ta obejmuje także podróże jednodniowe, czyli wylot z Warszawy do Londynu o 8:00 rano i powrót do Warszawy wieczorem (23:55)

Jak zagospodarować swój czas w Londynie tak, aby nie zmarnować ani chwili?
Przedstawiamy sprawdzony sposób na spędzenie owocnego dnia w centrum tej metropolii.


Skąd zacząć?
Swoją wędrówkę zaczynamy na Victoria Stadion, gdzie znajdziemy się po półgodzinnej podróży z lotniska pociągiem Gatwick Express.
Aby dostać się na Marble Arch, początek Oxford Street, należy, po uprzednim zaopatrzeniu się w bilet (automaty znajdują się na każdym przystanku, należy mieć ze sobą kilka Funtów drobnych), wsiąść w autobus linii 73. 10 minut później możemy rozpocząć wycieczkę po sklepach. Oxford Street – jednym słowem wszystko…
Przejście najpopularniejszymi pasażami handlowymi Londynu, czyli Oxford Street i Regent Street z pewnością zaspokoi każdego, kto za cel obrał sobie poświąteczne wyprzedaże. Odzież damska i męska, obuwie, perfumy, sprzęt sportowy, artykuły spożywcze, przybory szkolne i wiele, wiele innych – to wszystko bez problemu można znaleźć w londyńskim centrum handlu.
Początek nowego roku to w Anglii zazwyczaj okres promocji – niemal wszystko można kupić w ramach przecen sięgających nawet 70 proc! Jeśli zatem czekasz na wyjątkowe okazje, koniecznie wybierz się w styczniu do Londynu!


Obiad?
Zjedz na miejscu! Zakupy na Oxford Street mają jeszcze jedną, bardzo istotną, zaletę. W każdej chwili można oderwać się od poszukiwań kolejnych okazji i usiąść w jednej z wielu restauracji i pubów znajdujących się wzdłuż handlowej arterii Londynu. Ceny są raczej przystępne natomiast możliwość wyboru wśród różnorakich kuchni zadowoli nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Po zakupach – krótkie zwiedzanie.


Każdy, kto choć raz był w stolicy Wielkiej Brytanii doskonale wie, że żadna wizyta w Londynie nie może się obejść bez przystanku na Piccadilly Cirrus, Trafalgar Square, skąd już tylko parę kroków do Tamizy i położonych nad nią London Eye czy Big Bena. Wszystkie te obiekty położone są bardzo blisko siebie – aby je zobaczyć nie trzeba wydawać ani pensa na metro czy też autobus a za zaoszczędzone pieniądze warto sprawić sobie i bliskim mały prezent w postaci pamiątki z jednego z wielu sklepików rozmieszczonych gęsto po całym Londynie.


Powrót na lotnisko Nasz dzień w Anglii powoli zbliża się ku końcowi. W zależności od tego, ile czasu wolnego nam zostało, na Victoria Station możemy się dostać piechotą (45-ciominutowy spacer) lub autobusem linii 11 (ok. 10 minut jazdy). Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, możemy być pewni, że na miejscu już będzie czekał na nas pociąg Gatwick Express – odjazdy na lotnisko Gatwick odbywają się co 15 minut, nie ma więc obawy, że spóźnimy się na nasz samolot. Aby jednak uniknąć pośpiechu związanego z wylotem do Warszawy, polecamy zjawić się na Victoria Station odpowiednio wcześniej.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 641

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie