Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Za pięć lat obsłuży pięć milionów pasażerów

25 października 2007

Na lotnisku w Balicach panuje prawdziwy boom rozwojowy. Pojawiają się nowi przewoźnicy, otwiera się więcej połączeń, kwitnie ruch czarterowy. Za pięć lat port lotniczy w Krakowie ma obsługiwać nawet 5 mln pasażerów.

Be Sociable, Share!


Lotnisko przeżyło chwile zgrozy po tym, jak z Polski wycofał się SkyEurope, który w Balicach był liderem pod względem liczby tras i posiadał tam bazę. Jednak już w ciągu następnych dwóch miesięcy w porcie pojawili się nowi przewoźnicy, tacy jak włoska Meridiana (Turyn) czy holenderska Transavia (Paryż), które dołączą do niedawno osiadłych Ryanaira (Mediolan) i easyJeta (Paryż). Liczbę połączeń zwiększył także Centralwings, który wkrótce uruchomi w Krakowie swoją bazę.

Firma konsultingowa z Manchesteru Airport Strategy & Marketing prognozuje, że za pięć lat przez krakowski port przewinie się ponad 5 mln pasażerów. Już w tym roku lotnisko spodziewa się przekroczenia liczby 3 mln.


Z krakowskiego lotniska zaczynają korzystać pasażerowie z innych regionów, m.in. Śląska, Podkarpacia  i Świętokrzyskiego. Nic dziwnego, bo wśród wszystkich portów regionalnych Kraków oferuje najwięcej połączeń z hubami (7), m.in. z Warszawą, Wiedniem, Pragą, Monachium i Frankfurtem.


Na podstawie Pulsu Biznesu


/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 117

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie