Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Zielonej Góry do Warszawy dwa razy dziennie

Z Zielonej Góry do Warszawy dwa razy dziennie

22 stycznia 2008

Województwo lubuskie w tym tygodniu ma podpisać umowę z Jet Air na loty z Babimostu do Warszawy. Wyda na to więcej, niż kiedy połączenia obsługiwał LOT. Jest za to szansa, że połączenie będzie wykonywane dwa razy dziennie.

Be Sociable, Share!


Linie Jet Air zgodziły się latać do Warszawy przez cały rok. Do przetargu ogłoszonego przez marszałka zgłosił się tylko ten przewoźnik. Połączenie ma kosztować województwo w sumie 1,8 mln zł. Większość pieniędzy ma trafić na prowadzenie połączeń, czyli za tę kwotę województwo kupi sobie bilety. Jest to więcej, niż płacono PLL LOT. Marszałek tłumaczy, że w zamian za większe dofinansowanie chce wynegocjować połączenia dwa razy dziennie. Obecnie loty do Warszawy są wykonywane tylko rano, natomiast marszałek chciałby przywrócić loty w południe.

Na razie umowa nie została podpisana. Według marszałka, system rozliczania się pozostanie taki jak obecnie. Im więcej pasażerów będzie latać, tym mniej województwo będzie dopłacać. Gdyby samoloty były pełne, nie trzeba byłoby nic płacić. Natomiast, jeżeli pasażerowie nie będą latali, marszałek wyda całą zaplanowaną kwotę.


Jet Air zażądał 46 tys. zł na promocję promocję. Jednak marszałek spogląda na wydatek optymistycznie. Uważa, że promocja jest niezbędna, by pasażerowie dowiedzieli się o połączeniu. Według niego, LOT od połowy października do końca grudnia robił wszystko, by pasażerowie mieli wrażenie, że rejs nie jest wykonywany.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 295

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie