Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Polski do Portugalii tylko z przesiadkami

1 czerwca 2009

Samolotem z Polski do Portugalii? Wydawałoby się nic prostszego – kupić bilet i już udać się w podniebną podróż. Nic bardziej mylnego. Jeżeli nie mamy wykupionych wakacji z zapewnionym transportem, a więc wykorzystując czarterowe połączenia, to mamy problem.

Be Sociable, Share!


Chcąc polecieć bezpośrednio z Polski do Portugalii mamy de facto tylko jedno połączenie; z Warszawy do Lizbony liniami lotniczymi TAP Portugal. Lata on codziennie z Warszawy do Lizbony. Za bilet zapłacimy minimum 310 euro. Polskie Linie Lotnicze LOT, na sezon wakacyjny, uruchamiają także połączenie pomiędzy Warszawą a Lizboną. Samoloty w lipcu i sierpniu odlatują codziennie. Za bilet zapłacimy minimum 1800 zł.

Chcąc polecieć z Polski do Portugali proponujemy jednak skorzystać z przesiadek. Zmiany samolotu najlepiej dokonać w jednym z niemieckich lub hiszpańskich portów lotniczych.


W przypadku gdybyśmy na miejsce przesiadki wybrali zachodniego sąsiada, Niemcy, to najlepiej skorzystać z oferty dwóch lotnisk: Berlina i Frankfurtu. Z Frankfurtu możemy dostać się do pięciu portugalskich miast: Faro, Lizbony, Madery, Ponto Delgada, Porto. Do Faro połączenia oferuje trzech przewoźników: TUIfly, Lufthansa i Ryanair, a ceny zaczynają się już od 145, 33 zł. Do Lizbony lata portugalski narodowy przewoźnik, TAP Portugal, który oferuje bilety już za 366, 29 zł. Połączenia z Maderą oferują dwie linie lotnicze: Condor oraz TUIfly, które realizują owe połączenie w cenie od 600 zł. Za 400 zł więcej polecimy samolotami SATA do Ponto Delgada. Z Frankfurtu do Porto możemy skorzystać z dwóch ofert: Lufthansy i Ryanair, przy czym irlandzka tania linia lotnicza bilety oferuje już od 117,97 zł.
Ze stolicy Niemiec do Portugalii możemy polecieć w cztery miejsca, do: Faro, Lizbony, Madery oraz Ponta Delgada. Do faro dostaniemy się tanimi niemieckimi liniami lotniczymi – Air Berlin płacąc za bilet od 558,77 zł. Ten sam przewoźnik oferuje również loty do Lizbony i Madery, za minimum 851, 68 zł. Lecąc do Ponta Delgada możemy wybrać pomiędzy Air Berlin i TAP Portugal, jednakże biletu nie kupimy taniej niż za 941,81 zł.


Lecąc do Portugalii warto przesiąść się w Hiszpanii. O tym jak dolecieć do Hiszpanii redakcja Air Europa informowała już na swoich stronach, zatem przyjrzyjmy się drugiemu etapowi podróży. Największy wybór połączeń do Portugalii jest z Madrytu; skąd możemy dolecieć w trzy miejsca: Lizbony, Madery oraz Porto. Loty do Lizbony oferuje czterech przewoźników, a najtańszy bilet kosztuje 67,55 zł. Miejsca w swoich maszynach na tej trasie oferują: Iberia, TAP Portugal, easyJet oraz Vueling Airlines. Duży wybór ofert jest również wśród lotów do Porto – połączenie to oferuje trzech przewoźników: Iberia, TAP Portugal oraz Ryanair. Bilet to wydatek minimum 18,03 zł. Z Madrytu do Madery jest tylko jedno połączenie realizowane przez TAP Portugal, które miejsce w samolocie oferuje za minimum 621,54 zł. Kolejnym hiszpańskim lotniskiem z którego można dolecieć do Portugalii jest Barcelona. Loty na tej trasie oferuje trzech przewoźników TAP Portugal, Click Air, Vueling Airlines.

Air-Europa.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 193

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie