Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Paryża do USA poleci nowy przewoźnik OpenSkies

11 stycznia 2008

British Airways w czerwcu zamierza wprowadzić na rynek zależną od siebie linię lotniczą.  Samoloty OpenSkies od przyszłego lata będą codziennie latać pomiędzy Nowym Jorkiem a miastami kontynentalnej Europy.

Be Sociable, Share!


Na początek linie połączą USA z Paryżem i Brukselą. Do końca 2009 r. OpenSkies będzie posiadał sześć boeingów 757, które mieszczą 82 miejsca w trzech klasach – ekonomicznej, premium oraz biznesowej. Miejsca w tej ostatniej będą wyposażone w łóżka. 

British Airways skorzystały z możliwości, które daje porozumienie o otwarciu nieba pomiędzy Europą i USA, wchodzące w życie 30 marca tego roku. Jak twierdzą przedstawiciele przewoźnika, nazwa nowych linii została wybrana, by podkreślić znaczenie tego pierwszego od 60 lat kroku w stronę liberalizacji rynku lotniczego między Europą a USA.


Wcześniej loty między kontynentami regulowały umowy dwustronne. Na przykład, z londyńskiego Heathrow do Ameryki mogły latać wyłącznie tylko linie brytyjskie i amerykańskie. Tak samo było w przypadku innych krajów europejskich.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 428

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie