Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Norwegian do Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu, a z Wizzair do Malmo, Torp i Nykoping-Skavsty

18 czerwca 2007

„Samoloty z Norwegii, ceny z kosmosu”, „informuje” w swojej najnowszej reklamie Wizzair.… Nic w tym swierdzeniu nie jest prawda. Boeing nadal jest firma amerykanska, a ceny Norwegiana sa jak najbardziej prawdziwe, bo inaczej niz w przypadku Wizzaira klient od razu wie, ile bedzie musial zaplacic za bilet. W tej reklamie Wizzair porównuje swoją tymczasową ofertę promocyjną do stałej oferty linii Norwegian.

Be Sociable, Share!


 Przemilcza jednak fakt, że Norwegian proponuje loty do zupełnie innych portów niż te, które znajdują się w ofercie Wizzair’a. Norwegian lata na lotniska główne, natomiast Wizzair oferuje połączenia do portów lotniczych bardzo odległych od miast. Dokonując takiego porównania Wizzair wprowadza w błąd potencjalnych pasażerów.

„Na miano kosmicznej zasluguje jedynie a Analiza przeprowadzona przez Wizzaira rzeczywiście zasługuje na miano kosmicznej., Porównywanie nieporównywalnych produktów nie wymaga dłuższego komentarza.


My naprawdę latamy do Oslo, oni mówią, że latają do Oslo, a lądują w Torp (autobusem do Oslo 1 godz. 50 min, koszt przejazdu 140 koron norweskich w jedną stronę).


My naprawdę latamy do Sztokholmu, oni mówią, że latają do Sztokholmu, a lądują w Skavsta/Nykoping (autobusem do Sztokholmu 1 godz. 20 min, koszt przejazdu w jedną stronę 130 koron szwedzkich).


My naprawdę latamy do Kopenhagi, oni mówią, że latają do Kopenhagi, a lądują w Szwecji, po drugiej stronie Sundu (Malmo Sturup – 45 min jazdy do Malmo, a potem przeprawa przez Sund, koszt przejazdu 15 Euro w jedną stronę), ” mówi Jarosław Święcki, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Sp. Z o.o. Polska.


 


Podobne zdanie mają także użytkownicy jednego z portali internetowych o tanim lataniu. W jednej z opinii możemy przeczytać między innymi:


„Kolejny przypadek nieuczciwej reklamy, którą powinny zainteresować się odpowiednie urzędy. Po pierwsze wiarygodność zestawienia jest żadna, bo analitykiem jest sam Wizzair, a zweryfikować wyników się nie da. Po drugie nie można porównywać ceny do Oslo z ceną do Torp (tam lata Wizzair, choć reklamuje połączenie, jako połączenie do Oslo), bo z Torp do Oslo jedzie się prawie dwie godziny. Wizz nie lata też do Kopenhagi, tylko do Malmo, a także do Nykoping/Skavsty, choć twierdzi, że do Sztokholmu. W obu przypadkach dojazd do miasta trwa około półtorej godziny i kosztuje blisko 100 PLN. Po trzecie nie można porównywać cen promocyjnych, właśnie wprowadzonych, ze standardowymi „


 


Norwegian Air Shuttle Polska zażąda od Wizzaira natychmiastowego usunięcia nieuczciwej reklamy. Ponadto zwróci się do odpowiednich urzędów o przyjrzenie się praktykom, do jakich w działaniach reklamowych uciekają się niektóre linie lotnicze działajace na rynku polskim, w tym w szczególności Wizzair.Źródło: norwegian.no


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 792

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie