Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Połączenia

Z lotniska Lublin do Mediolanu?

23 stycznia 2014

Bezpośrednie połączenia do Rzymu mogą się pojawić w rozkładzie lotów portu w Świdniku. – Takie negocjacje są prowadzone – przyznaje Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w lubelskim Urzędzie Miasta. – Rozmowy dotyczą stałego połączenia.

Be Sociable, Share!


Bezpośrednie połączenia do Rzymu mogą się pojawić w rozkładzie lotów portu w Świdniku. – Takie negocjacje są prowadzone – przyznaje Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w lubelskim Urzędzie Miasta. – Rozmowy dotyczą stałego połączenia.

Sagan nie ujawnia, z jakim przewoźnikiem prowadzone są negocjacje. – Nie chciałbym wyręczać w tej sprawie portu lotniczego – wyjaśnia. – Rozmawiamy z każdym, kto jest chętny do rozmów, ale oferty przedstawiają firmy lotnicze i nie mamy w zwyczaju informować o nich jako pierwsi – ucina Piotr Jankowski, rzecznik lotniska.

Przedstawiciel Ratusza nie wyklucza, że ogłoszenia nowego połączenia można by się spodziewać 6 lutego, kiedy to lubelskie lotnisko ma być gospodarzem plebiscytowej gali „Najlepsza linia 2013” organizowanej przez portal pasazer.com.

Rzym nie jest jedynym portem, w którego sprawie toczą się rozmowy. Na początku grudnia Sagan brał we Frankfurcie udział w spotkaniu z przedstawicielami linii Lufthansa, a w rumuńskiej Timişoarze rozmawiał z liniami Carpatair.

Lublin – Mediolan od 28 lutego

28 lutego Eurolot uruchomi połączenia lotnicze z naszego lotniska do Mediolanu. Liczy głównie na klientów biznesowych oraz weekendowych turystów.

Sprzedaż biletów na loty z Lublina do Mediolanu już trwa. – Stwierdzamy rosnącą sprzedaż biletów na tej trasie. Choć zainteresowanie połączeniem opiera się głównie na klientach indywidualnych, wpływają do nas liczne pytania ze strony klientów grupowych. Aktualnie finalizowana jest umowa z największym kontrahentem, przedsiębiorcą silnie powiązanym z regionem północnych Włoch – mówi Urszula Werelich z działu marketingu Eurolot S.A.

Chodzi najprawdopodobniej o firmę Agusta Westland, do której należą zakłady PZL Świdnik. Podobnie jak zakład w Świdniku, centrala spółki pod Mediolanem mieści się w pobliżu lotniska. Dla pracowników firmy jest to więc wygodne rozwiązanie – w czasie, jaki zajmuje dojazd na samolot do Warszawy, mogą być na miejscu we Włoszech.

O planach uruchomienia połączeń do Mediolanu Eurolot, który realizuje także loty z Lublina do Gdańska poinformował we wrześniu ubiegłego roku. Do stolicy Lombardii wylecimy w piątki i niedziele o godzinie 15. Loty powrotne zaplanowano w te same dni o 18.45. Podróż potrwa niespełna trzy godziny. Trasę będzie obsługiwać 78 miejscowy kanadyjski samolot typu Bombardier Q 400 Next Gen. Aktualnie połączenie w obie strony w pierwszych terminach kosztuje ok. 700 złotych.

- Jesteśmy zadowoleni, że rusza nowe połączenie. Liczymy, że podobnie, jak w przypadku organizowanych przez Eurolot lotów do Gdańska, zainteresowanie tą trasą będzie spore – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Połączenia z Mediolanem są także atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia. Loty w piątek i niedzielę sprzyjają weekendowym wycieczkom.

- Termin jest idealny, przy tym układzie można zaplanować naprawdę ciekawy weekend. Atrakcji turystycznych w Mediolanie nie brakuje, że wymienię chociażby operę La Scala, jedną z najciekawszych katedr w Europie, czy stadion San Siro, na którym grają dwa czołowe europejskie kluby: AC Milan i Inter Mediolan. To także stolica mody i miejsce, w którym odbywa się wiele imprez, targów i festiwali – wymienia Wojciech Padyasek z biura podróży Continental Travel.

Jak dodają przedstawiciele przewoźnika, od początku istnienia Portu Lotniczego Lublin do firmy wpływało wiele pytań dotyczących tego kierunku. Istotny wpływ na uruchomienie połączenia miał także fakt, że w północnych Włoszech mieszka wielu Polaków pochodzących z województwa lubelskiego.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 639

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie