Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Promocje tradycyjnych linii lotniczych

Z Krakowa i Gdańska do Oslo w nowym wiosenno-letnim rozkładzie SAS na 2008 rok

15 października 2007

Oslo dobrze skomunikowane z północną i południowa Polską – Z początkiem kwietnia 2008 roku SAS uruchamia nowe połączenia pomiędzy Krakowem i Gdańskiem, a stolicą Norwegii.

Be Sociable, Share!


Rejsy będą obsługiwane przez SAS Norge, który w kooperacji z Wideroe oferuje najdogodniejszą, największą siatkę połączeń wewnątrz Norwegii. Dzięki temu pasażerowie zyskają możliwość dogodnego podróżowania do większości norweskich miast – tak kierunków biznesowych jak i turystycznych.

„Z wielka przyjemnością wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w Polsce” mówi Dyrektor Sprzedaży i Marketingu SAS, Wanda Brociek.
„Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie bezpośrednimi lotami do Oslo, które byłyby dobrze skomunikowane z połączeniami na terenie Norwegii, z lotniskami położonymi na północnych krańcach kraju.
Jeśli pamiętamy, że odległość z Oslo do Bergen wynosi 400 km, zaś np. do Narwiku ponad 1000 km, jasnym staje się, że dla dużych grup pasażerów podróżujących z południowej i północnej Polski, przelot samolotem jest tu najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem”.


Rejsy z Gdańska będą odbywać się od 31 marca 2008 roku, w poniedziałki, środy i piątki według następującego rozkładu: wylot z Oslo o 8.30, przylot do Gdańska o 10.05; wylot z Gdańska o 10.55 – przylot do Oslo o 12.30.


Z Krakowa połączenie będzie realizowane od 1 kwietnia 2008 we wtorki, czwartki i niedziele według rozkładu: wylot z Oslo o 7.30 przylot do Krakowa o 9.35; wylot z Krakowa o 10.25, przylot do Oslo o 12.30.


Samoloty lądują na lotnisku Oslo Gardermoen położonym najbliżej stolicy Norwegii. Dojazd do Oslo w niecałe 20 min zapewnia super komfortowy pociąg Aeroport Express, a także tradycyjne koleje (czas przejazdu ok. 45 min) i regularne linie autobusowe.


Na wymienionych trasach latać będą 134/141 miejscowe samoloty Boeing 737, a lot będzie trwał niespełna dwie godziny.


Bilety będzie można kupić i zarezerwować już od połowy października 2007 roku. Na stronie www.flysas.pl znajduje się bardzo prosty i funkcjonalny system wyświetlania dostępnych miejsc i taryf – na kilka dni przed i po sugerowanej dacie przelotu. Pozwala on wybrać najdogodniejsze terminy podróży.


Ceny biletu w jedną stronę zaczynają się od 250,- PLN. Cena obejmuje wszystkie opłaty lotniskowe oraz opłatę za wystawienie biletu. Rezerwacja i zakup biletów na stronie internetowej www.flysas.pl oraz we wszystkich biurach podróży posiadających licencję IATA.


Wszystko o Norwegii: www.visitnorway.com


 


Lato jak ze snów – Kraków i Gdańsk to dwa z dwunastu miast, które znalazły się na liście nowych połączeń, jakie w sezonie wiosenno-letnim 2008 zamierza wprowadzić SAS Norge.


„Dla turystów poszukujących niedrogich i wygodnych połączeń z najciekawszymi miastami Europy to będzie lato jak ze snów – obiecuje Ole Strand, Prezes Scandinavian Airlines Norge, mając na myśli nie tylko Kraków i Gdańsk, ale również Wenecję, Bilbao, Lion, czy Sewillę.


Polska dobrze skomunikowana – Nowe bezpośrednie rejsy liniami SAS z Krakowa i Gdańska do Oslo, stanowią bardzo istotny, pozytywny przełom w pięćdziesięcioletniej historii SAS w Polsce.
W 2008 roku SAS po raz pierwszy będzie mógł zaoferować pasażerom lecącym z największych polskich miast: Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia bezpośrednie loty do trzech stolic skandynawskich: Helsinek (liniami Blue1), Kopenhagi i Oslo. Obecnie SAS oferuje blisko 60 bezpośrednich połączeń z lotniskiem Kastrup w Kopenhadze, największym portem przesiadkowym Skandynawii.Dzięki tak rozwiniętej siatce, pasażerowie zyskali jeszcze więcej dogodnych połączeń nie tylko do Skandynawii, ale również do wielu miast europejskich, w Stanach Zjednoczonych oraz do Pekinu, Bangkoku i Dubaju (środy i niedziele od 31.10.07).


Scandinavian Airlines Interantional: przewozi około półtora miliona pasażerów rocznie. Flota powietrzna składa się ze 142 samolotów, w tym 11 typu Airbus 330/340 latających na trasach międzykontynentalnych – z Kopenhagi i Sztokholmu do Nowego Jorku, Chicago, Waszyngtonu, Seattle, Bangkoku, Pekinu, i Tokio.
Są to nowoczesne komfortowe samoloty, w których zainstalowane zostały – w klasie business – nowe, rozkładane fotele zwane Business Sleeper.


Zarówno w Europie, jak i na trasach międzykontynentalnych, pasażerowie SAS mogą wybrać pomiędzy klasą Business, Economy Extra lub Ekonomicznąj.


sasgroup.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 739

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie