Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Iceland Express tanio, szybko i wygodnie z Warszawy do Nowego Jorku i na Islandię

9 kwietnia 2010

Tania islandzka linia lotnicza Iceland Express, od 4 czerwca oferować będzie połączenie z Warszawy przez Reykjavik do Nowego Jorku.

Be Sociable, Share!


Dzięki nowemu rozkładowi w sezonie letnim możliwe będą dogodne przesiadki w Rejkaviku na rejsy Iceland Express do Nowego Jorku.

Polscy pasażerowie, rozpoczynający podróż z Warszawy o godz. 13.40 będą mogli po krótkiej przesiadce w Reykjaviku odlecieć tego samego dnia o 16.20 do Nowego Jorku, by wylądować na lotnisku Newark o 17.40 czasu lokalnego. Będzie to najszybsze połączenie z przesiadką z Warszawy do Nowego Jorku, a zarazem pierwsze tanie połączenie z Polski do USA. Trasa Warszawa – Reykjavik obsługiwana będzie samolotami Boeing 737.-700.


Rejsy z Warszawy przez Reykjavik do Nowego Jorku odbywać się będą trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki i piątki) zgodnie z poniższym rozkładem:


Odlot z Warszawy (WAW) 13:40, przylot do Reykjaviku (KEF) 15:30
Odlot z Reykjaviku (KEF) 16:20, przylot do Nowego Jorku (EWR) 17:40
Rejsy z Nowego Jorku do Warszawy odbywać się będą dwa razy w tygodniu (odloty z EWR w środy i czwartki) zgodnie z poniższym rozkładem:


Odlot z Nowego Jorku (EWR) 20:30 (środa/czwartek), przylot do Reykjaviku (KEF) 5:50 (czwartek/piątek)
Odlot z Reykjaviku (KEF) 6:50 (czwartek/piątek), przylot do Warszawy (WAW) 12:40 (czwartek/piątek)
Pasażerowie podróżować będą na całej trasie na jednym bilecie, z gwarancją przesiadki w Reykjaviku.


Bilety kupować można na stronie internetowej www.icelandexpress.com, w biurach podróży, a także w Call Center +354 550 0600. Ceny biletów na wakacyjne podróże Warszawy do Nowego Jorku zaczynają się od 219 Euro, zaś biletów Warszawa – Nowy Jork (EWR) – Warszawa już od 454 Euro (z wszystkimi opłatami i podatkami). To o kilkaset, a w niektórych przypadkach nawet tysiąc złotych mniej od najniższych porównywalnych cen innych przewoźników na podróże latem.


Zamówienia grupowe przyjmuje polskie biuro Iceland Express c/o Aviareps S.A.


Iceland Express oferuje codzienne rejsy ze stolicy Islandii do wielu miast w Europie, a także w USA i Kanadzie. Polscy pasazerowie moga obecnie korzystać z jednego połączenia tygodniowo z Warszawy do Reykjaviku. Rejsy odbywają się w soboty. Samolot Iceland Express odlatuje z Warszawy o godz. 21.25, a ląduje w Reykjaviku o 23.45.


Od czerwca 2010, Iceland Express zwiększy liczbę rejsów między Reykajavikiem a Warszawa do trzech tygodniowo. Ponadto Iceland Express wznowi rejsy z Krakowa do Rejkjaviku (odloty w każdą środę o godz. 13.40), z możliwością przesiadki na rejsy do Nowego Jorku (EWR) oraz uruchomi nowe połączenie z Gdańska do Reykjaviku (odloty z Gdańska w każdą środę o godz. 22.15, przyloty do stolicy Islandii o 23.59).


Marek Slawatyniec, kierujący polskim przedstawicielstwem Iceland Express, podkreśla: „Widzimy duże szanse zwiększenia ruchu na Islandię, a także przez Reykjavik do Nowego Jorku. Z trzema rejsami tygodniowo z Warszawy do Reykjaviku oraz po jednym tygodniowo z Krakowa i Gdańska, Iceland Express będzie oferować atrakcyjne i pewne połaczenia na Islandię oraz do Nowego Jorku. W przeciwieństwie do Frankfurtu, Monachium, Paryża, Londynu, Amsterdamu czy Kopenhagi, lotnisko Keflavik, dzięki niewielkiej skali, jest przyjazne dla pasażerów i gwarantuje możliwość szybkiej i bezproblemowej przesiadki, co na pewno docenią polscy podróżni.”


“Cieszymy się, że Iceland Express poszerza ofertę połączeń z naszego portu, przybliżając Islandczykom i Amerykanom Warszawę, a Polakom zapewniając możliwość łatwego i taniego odwiedzenia Islandii oraz USA,” powiedział Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.


Iceland Express stawia sobie za celu ułatwienie podróży na Islandię od samego powstania. Kontrolowana przez prywatnych inwestorów linia zrezygnowała z typowych dla tradycyjnych przewoźników restrykcji taryfowych, a ceny biletów dostosowała do oczekiwań rynku. Klienci mogą kupować bilety na stronie www.icelandexpress.com, a w razie konieczności modyfikować rezerwacje oraz zmieniać bilety elektroniczne również za pośrednictwem strony internetowej.


Do maja 2010 Iceland Express będzie obsługiwał sześć europejskich kierunków (Warszawa, Londyn, Kopenhaga, Alicante, Berlin oraz Friedrichshafen). Od czerwca 2010 islandzki przewoźnik rozpiocznie rejsy do Birmingham, Paryza, Bazylei, Genewy, Barcelony, Bolonii, Mediolanu, Frankfurtu, Luxemburga, Rotterdamu, Billundu, Aalborg, Goeteborga, Oslo, Winnipeg oraz Nowego Jorku.

www.icelandexpress.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 461

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie