Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Heathrow do City w 25 minut

18 października 2007

Podróż z Heathrow do centrum Londynu będzie znacznie skrócona dzięki powstaniu nowej linii kolejowej Crossrail, łączącej wschodnią i zachodnią części miasta. Nowa linia pozwoli na szybkie dotarcie do centrów biznesowych Londynu – City oraz Canary Wharf.  Jej otwarcie planuje się na rok 2017.

Be Sociable, Share!


Lotnisko Heathrow to nie tylko największy brytyjski port lotniczy, ale też międzynarodowy hub, mający połączenia z lotniskami na całym świecie. W marcu przyszłego roku nastąpi otwarcie już piątego terminalu, z którego będzie operował British Airways.Obecnie lotnisko łączy z miastem Piccadilly Line, ale podróż nią jest dość długa.  Korzystając z szybszego Heathrow Express można dotrzeć tylko do Paddington.
Kiedy już będzie otwarta linia Crossrail, odległość z Canary Wharf do Heathrow można będzie pokonać w zaledwie 43 minut, a z City tylko w 25 minut. Linia będzie się zaczynała w Berkshire na zachodzie stolicy i biegła na wschód aż do Essex. Da ona też możliwość bezpośredniego połączenia z Heathrow mieszkańcom Maidenhead, Slough, Romford oraz Woolwich.Crossrail będzie biegła mierzyła 73 mile i będzie miała po drodze 38 przystanków. Mają być wybudowane nowe stacje w Canary Wharf, Farringdon oraz Bond Street.Na podstawie cheapflights.co.uk
/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 768

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie