Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Z Europy

Z Galway do Dublina tylko samolotem

24 listopada 2007

Galway, niewielkie miasto w zachodniej Irlandii, położone jest między dwoma międzynarodowymi lotniskami. Mieszkańcy, którzy do dyspozycji mają także własne lotnisko regionalne, do Dublina wolą podróżować samolotem niż samochodem po dziurawych drogach. Lotnisko i rewolucja w tanich liniach lotniczych odbiły się na sposobie spędzania wolnego czasu mieszkańców miasta. Gdy mają parę dni wolnego, wyruszają świat, który nagle zrobił się mały. Ponieważ w Irlandii wszyscy skarżą się na drogi, lotnisko w Galway reklamuje się porównując czas dojazdu samochodem np. do Dublina, z czasem przelotu.

Be Sociable, Share!


Takie porównanie przekonuje mieszkańców miasta, bo w ciągu kilku lat przestali jeździć na lotniska obsługujące ruch międzynarodowy, tylko korzystają ze swojego regionalnego portu lotniczego.

Obecnie mówi się o rozbudowie lotniska w Galway. Regionalne lotnisko bowiem jest dla miasta ratunkiem, ponieważ żaden inwestor nie będzie marnował czterech godzin, żeby dojechać do Galway z Dublina, tylko zainwestuje swoje pieniądze gdzieś indziej. Głównym inwestorem lotniska jest organizacja przedsiębiorców, którzy są przekonani o opłacalności przedsięwzięcia.

/KY/ na podstawie Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 283

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie