Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Z Emirates Airbusem A380 z Paryża do Dubaju

4 grudnia 2009

Emirates, wyróżniająca się najwyższą jakością serwisu i najszybciej rozwijająca się globalna linia lotnicza, od 29 grudnia obsługiwać będzie trasę Paryż – Dubaj Airbusem A380. Super-jumbo, najnowocześniejszy i najbardziej ekonomiczny samolot pasażerski, pojawi się na paryskim lotnisku Charles de Gaulle o miesiąc wcześniej niż pierwotnie planowano.

Be Sociable, Share!


489. miejscową maszyną będzie można polecieć z Paryża do Dubaju popołudniowym rejsem Emirates, zaś z Paryża do Dubaju rejsem popołudniowym. Oba skomunikowane są z rejsami LOTu, dzięki czemu również polskim pasażerom Emirates może zaproponować przesiadkę w Paryżu na Airbusa A380.

18% wzrost liczby pasażerów oraz przeszło dwukrotny wzrost zysków w pierwszej połowie 2009 roku pozwolił na przyspieszenie procesu wprowadzania super-jumbo na kolejne połącznia. „Wychodzimy naprzeciw rosnącemu popytowi na trasie Paryż –Dubaj, wprowadzając super-jumbo do eksploatacji wcześniej niż pierwotnie planowano. Pasażerowie przylatujący z Paryża, będą mogli kontynuować podróż również Airbusem A380 do Sydney, Auckland, Bangkoku lub Seulu”, mówi Salem Obaidalla, Wiceprezes Emirates ds. Handlowych.


Na trasie Paryż – Dubaj Airbus A380 oferować będzie 14 miejsc w klasie pierwszej (Private Suites), 76 foteli nowej generacji w klasie biznes (rozkładających się do poziomu) oraz 399 wygodnych foteli w klasie ekonomicznej.


A380 odlatuje z Dubaju o 8.00, a przylatuje do Paryża o 12.25, co pozwala na przesiadkę na rejs LOTu o godz. 16.20, lądujący w Warszawie o 18.40.


Startując z Warszawy o godz. 8.40, przylecimy do Paryża o godz. 11.10 , by o 14.30 odlecieć Airbusem A380 do Dubaju, gdzie wylądujemy o 23.59.


Polscy pasażerowie, zainteresowani A380, mogą skorzystać również z połącznia przez Londyn.


Emirates

Be Sociable, Share!

Wizyt: 190

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie