Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Easyjet

Z EasyJet na Wyspy!

11 lutego 2013

W mieście działa ponad 60 muzeów i stałych galerii. Najważniejsze z nich to: Muzeum Brytyjskie (największy kompleks muzealny na świecie), National Gallery (z kolekcją malarstwa europejskiego od XIII do końca XIX wieku), Tate Gallery (ze zbiorami sztuki angielskiej, począwszy od XVI aż do XX wieku oraz współczesnej sztuki światowej, z dobudowaną Clore Gallery) czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Be Sociable, Share!


Połączenia z Krakowa do Wielkiej Brytanii Londyn, to kulturalna stolica Europy.

W mieście działa ponad 60 muzeów i stałych galerii. Najważniejsze z nich to: Muzeum Brytyjskie (największy kompleks muzealny na świecie), National Gallery (z kolekcją malarstwa europejskiego od XIII do końca XIX wieku), Tate Gallery (ze zbiorami sztuki angielskiej, począwszy od XVI aż do XX wieku oraz współczesnej sztuki światowej, z dobudowaną Clore Gallery) czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.
Londyn to także teatry, jest ich ponad 40 (większość mieści się w znanej dzielnicy West End) i opery, takie jak: Opera Królewska Covent Garden i Angielska Opera Narodowa w London Coliseum. W mieście działa również 5 orkiestr symfonicznych w tym: London Symphony Orchestra, BBC Orchestra i London Philharmonic Orchestra oraz najsłynniejsza sala koncertowa Royal Albert Hall.

Kolejnym europejskim miastem jest Liverpool, czyli jedno z najbardziej znanych miast portowych na świecie. Liverpool jest przede wszystkim znany za sprawą grupy The Beatles. To właśnie w tym mieście powstały największe hity tego zespołu, które szturmem podbijały listy przebojów na całym świecie. Fani muzyki mogą zwiedzać muzeum opowiadające historię czwórki z Liverpoolu od pierwszych występów w klubie Cavern, jako The Quarry Men, wtedy jeszcze bez Paula McCartneya, które znajduje się w podziemiach doków Alberta. 

Belfast to następne europejskie miasto, które jest idealnym  miejscem na weekendowy wyjazd! Miasto jest pełne klimatycznych pubów, restauracji oraz barów. Miłośnicy imprez w nocnych klubach również znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji. Irlandczycy słyną ze swojego temperamentu oraz upodobania do świętowania. 

Jednym z bardziej inspirujących miast Anglii jest, Edynburg, stolica Szkocjci. Nie dziwi więc fakt, że od lat jest on miastem literatury. To tu mieszkał największy szkocki poeta Robert Burns. To również tu powstawał jeden z największych bestsellerów ostatnich lat – napisany przez J.K. Rowling „Harry Potter”. Historia literatury wiąże Edynburg również z takimi postaciami jak Walter Scott, Artur Conan Doyle czy Robert Louis Stevenson. Najsłynniejsza powieść tego ostatniego, „Dr Jekyll i Mr Hyde”, opisuje postać, której inspiracją był żyjący w XVIII wieku w Edynburgu Deacon William Brody.

Jeżeli jeszcze nie byłeś w Bristolu, to czas to zmienić! Bristol to największe miasto południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego. Jest ważnym ośrodkiem naukowym, przemysłowym, handlowym oraz kulturalnym. To również idealne miejsce na nocną eskapadę! Znajdziemy tu niezliczone restauracje, tradycyjne angielskie puby oraz nowoczesne kluby muzyczne. Miasto tętni życiem całą noc dzięki zezwoleniu na otwarcie klubów i restauracji aż do 6 rano!
Dla wszystkich kochających sztukę polecamy miasto zakochanych Paryż. Wybierz się z nami do stolicy Francji by zobaczyć Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame i Łuk Triumfalny. Odwiedź tajemniczą Monę Lizę w Luwrze lub Błękitne Tancerki w Musée d’Orsay. Odpocznij w cieniu drzew w jednym z licznych ogrodów lub szalej cały dzień w którymś z parków rozrywki! A wieczorem – spacer brzegiem Sekwany lub kolacja w jakiejś klimatycznej restauracji.

Zarezerwuj już teraz!
Leć z easyJet do UK oraz Francji kilka razy w tygodniu. Ceny biletów od 155 PLN.*
*Cena dotyczy lotów w jedną stronę, za jedną osobę. Zawiera opłatę administracyjną i opłaty lotniskowe. Nie zawiera opłaty za płatność kartą kredytową i dodatkowy bagaż. Szczegóły na easyJet.com. Cena dotyczy lotów z Krakowa (KRK) do Londynu (LGW) / (STN), Liverpoolu (LPL), Bristolu (BRS), Edynburga (EDI), Belfastu (BFS) oraz Paryża (CDG) dla rezerwacji pomiędzy 25/04/13 i 25/11/13. Oferta z dnia 15 stycznia 2013 jest ważna do wyczerpania puli.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 568

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie