Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wzrost liczby pasażerów

8 października 2005

We wrześniu 2005 SkyEurope przetransportował w sumie niemal 200 tys. pasażerów. W porównaniu zeszłego roku daje to wzrost o 74 proc.

Be Sociable, Share!


W ciągu ostatnich 12 miesięcy, SkyEurope przetransportował w sumie 1 727 611 pasażerów, w porównaniu do 745 258 pasażerów w okresie 12 miesięcy na koniec września 2004, co oznacza wzrost o 132 proc.

Wskaźnik wypełnienia miejsc (load factor) we wrześniu 2005 osiągnął poziom 80 proc. podczas gdy ten sam wskaźnik za ostatnie 12 miesięcy wyniósł 77.7 proc.

“Po osiągnięciu rekordowych wyników w lipcu i sierpniu, kontynuujemy odnotowywanie dobrych rezultatów, load factor przekroczył, średnio, 80 proc. a liczba przewożonych pasażerów zbliżyła się do 200 tys. Nasze niskie taryfy i stopniowo powiększająca się siatka połączeń ciekawych destynacji zwiększają popyt i przynoszą nowych klientów na nasze loty. Zgodnie z nasza strategią rozwoju na wschód, ogłosiliśmy otwarcie naszych dwóch nowych destynacji – Bukaresztu i Sofii” – powiedział Christian Mandl, prezes SkyEurope Airlines.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 439

Tagi:

Wzrost liczby pasażerów

25 maja 2005

O jedną czwartą wzrosła liczba pasażerów easyJet w ciągu ostatniego roku. Wskaźnik obłożenia lotów wynosi niecałe 84 proc. Wzrosły także przychody gotówkowe przewoźnika.

Be Sociable, Share!


Przychody wzrosły o 26 proc. do poziomu 553 milionów GBP. Półroczna strata brutto wyniosła 31 milionów GBP (27 milionów GBP w 2004 r.). Liczba pasażerów sięgnęła 13,5 miliona i była o 25 proc. wyższa niż rok temu. Odnotowano niewielki wzrost wskaźnika obłożenia lotów do poziomu 83,8 proc.

Całkowity dochód w przeliczeniu na jednego pasażera wzrósł o 1,1 proc. W przeliczeniu na liczbę dostępnych miejsc na kilometr (ASK – Available Seat Kilometre) całkowity dochód spadł o 5 proc., co podyktowane było wzrostem średnich długości lotów w siatce połączeń.

Całkowity koszt w przeliczeniu na liczbę dostępnych miejsc na kilometr (ASK) zmalał o 5 proc. Odnotowano znaczący wzrost przychodów gotówkowych o 127 milionów GBP do poziomu 637 milionów GBP. Nastąpił dalszy rozwój sieci połączeń. Na koniec marca 2005 r. z 57 lotnisk na 187 trasach latały 103 samoloty.

” W ciągu ostatnich 6 miesięcy osiągnęliśmy wiele: liczba pasażerów wzrosła o 25 proc., wprowadziliśmy 40 nowych połączeń i rozpoczęliśmy działalność na 14 nowych lotniskach. Właśnie odebraliśmy nasz setny samolot i przewieźliśmy stumilionowego pasażera. Oba te znaczące wydarzenia miały miejsce w czasie naszego jubileuszowego, dziesiątego roku działalności – powiedział Ray Webster, Dyrektor Generalny easyJet komentując zaprezentowane wyniki.

Dodał, że spodziewa się, iż łączne przychody na jedno miejsce w samolocie w okresie rocznym kończącym się we wrześniu 2005, powinny pozostać niezmienione w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 550

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie