Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Latanie po ekranie

Wyszukiwarka lotów Google

Wyszukiwarka lotów Google

30 marca 2014

Od dziś działa polskojęzyczna wyszukiwarka lotów stworzona przez Google.
Usługa w okrojonej wersji tylko dla Amerykanów działała już we wrześniu 2011 roku. Później współpracą z Amerykanami pochwalił się szef Ryanair Michael O’Leary. To było potwierdzeniem, że Google planuje z usługą wyjść poza USA. Działa już w 10 krajach.

Be Sociable, Share!


Od dziś działa polskojęzyczna wyszukiwarka lotów stworzona przez Google.
Usługa w okrojonej wersji tylko dla Amerykanów działała już we wrześniu 2011 roku. Później współpracą z Amerykanami pochwalił się szef Ryanair Michael O’Leary. To było potwierdzeniem, że Google planuje z usługą wyjść poza USA. Działa już w 10 krajach. Dla Polaków (http://www.google.pl/flights/) usługa jest oficjalnie dostępna od 27 marca. Można sprawdzać, w które dni loty są najtańsze, zamawiać loty z witryn partnerskich czy sprawdzać na mapie, na które lotnisko najlepiej polecieć. Gdy wybierzemy interesującą nas ofertę, Google odeśle nas do jej źródła.

Z Google współpracują na razie linie lotnicze Ryanair i LOT oraz portal eSKY.pl. Dzięki temu wyszukiwarka uwzględnia połączenia także innych linii lotniczych.

LOT ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie przyniesie mu wymierne skutki. – Rynek dynamicznie się zmienia, a my jako LOT szukamy nowych kanałów dystrybucji, przez które dotrzemy z ofertą do podróżnych – mówi Arkadiusz Gawryluk z PLL LOT.

Google stworzyło konkurencję dla innych wyszukiwarek działających w Polsce. Portal eSKY.pl, który według danych Megapanelu odwiedziło w styczniu 419,6 tys. osób, na tym nie ucierpi. Wprost przeciwnie, bo jego informacje będą szerzej dostępne.

Ale nie każdy na tym zyska. Jedna z największych wyszukiwarek, czyli e-podróżnik.pl, miała w styczniu 1,1 mln użytkowników. Na razie może być spokojna, bo nawet Google, choć jest silnym przeciwnikiem, z dnia na dzień jej tego nie odbierze. W gorszej sytuacji są mniejsze tytuły, jak popularna w Wielkiej Brytanii polska wersja skyscanner.pl czy fly4free.pl. Obie te strony miały w styczniu nie więcej niż 200 tys. użytkowników. Mogą samodzielnie walczyć o utrzymanie pozycji, mogą się też z Google zjednoczyć, bo jak tłumaczy rzecznik polskiego oddziału firmy Piotr Zalewski, Google jest otwarte na współpracę z innymi liniami lotniczymi i agregatorami połączeń.

Google łączy coraz więcej usług związanych z wyszukiwaniem. Kilka tygodni temu uruchomiło w Polsce usługę „Zakupy”, czyli porównywarkę cen, rzucając wyzwanie rodzimym projektom, takim jak Ceneo.pl czy Nokaut.pl. Do tego dochodzi wyszukiwarka hoteli, która również działa w Polsce. Co ma z tego Google? Wyświetlanie reklam.

wyborcza.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie