Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Wystartowała pierwsza tania linia w Rosji

31 stycznia 2007

Pierwsza tania linia lotnicza SkyExpress rozpoczęła swoją działalność w Rosji. Rejsem inauguracyjnym był lot z Moskwy do Soczi na Krymie. Bilet w jedną stronę kosztował 500 rubli, czyli równowartość 18,82 dolarów. Koszt przejazdu pociągiem w tym kierunku zaczyna się od 800 rubli.

Be Sociable, Share!


Sprzedaż biletów na pierwsze tanie połączenie rozpoczęła się 10 dni przed lotem inauguracyjnym, zarezerwowano zostało 4000 biletów. Pierwszym lotem leciało 91 pasażerów (samolot może pomieścić 133). Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na dwa kolejne połączenia z Moskwy – do Murmańska oraz Rostowa nad Donem.

Według strategii cenowej przewoźnika, będzie istniało 10 poziomów cenowych. Za cenę 500 rubli sprzedawano będzie 30 miejsc na każdym rejsie, następny poziom cenowy wyniesie 900 rubli. Najdroższy bilet będzie kosztował 3700 rubli. Ta cena jest porównywalna z najniższą taryfą rosyjskich linii tradycyjnych.

Do końca tego roku przewoźnik chce uruchomić połączenia z 11 miastami położonymi w pasie 800 – 3 tys. km od Moskwy. SkyExpress przyciągnął zagraniczne inwestycje: EBOR kupił 20 proc. udziałów.

/KY/ na podstawie Reuters, Vedomosti.ru

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 301

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie