Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wysokie i udane loty Lufthansy

20 lutego 2005

Już 28 marca zostanie ogłoszony nowy rozkład lotów Lufthansy. Znajdą się w nim dwa nowe połączenia z Polski. samoloty niemieckie przewoźnika będą teraz latać z Krakowa i Wrocławia.

Be Sociable, Share!


„Z wielką przyjemnością ogłaszamy uruchomienie dodatkowych połączeń z dwóch bardzo ważnych polskich miast. Od dłuższego czasu naszym celem było zaoferowanie pasażerom wielu dogodnych lotów do Niemiec z polskich miast. Pierwszy krok w tym kierunku uczyniliśmy w marcu 2004 r., obecnie intensyfikujemy nasze działania w regionalnych portach lotniczych” – powiedział Marek Kuchta, p.o. Dyrektora Przedstawicielstwa Lufthansy w Polsce.

Z Krakowa i Wrocławia będzie można latać codziennie, 7 dni w tygodniu. Pasażerowie będą obsługiwani przez 50-miejscowe maszyny Canadiar Jet, które są częścią floty Lufthansa CityLine. Wszystkie dodatkowe połączenia będą obsługiwane na zasadzie code-share z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Poprzedni rok był bardzo udany dla niemieckiego przewoźnika, szczególnie jeśli chodzi o ekspansję w naszej części Europy. W Polsce Lufthansa uruchomiła aż trzy nowe połączenia. Było to bardzo trafne posunięcie, ponieważ rok 2004 przyniósł wzmożenie ruchu pasażerskiego między Polską a Niemcami. Z usług linii lotniczych na tych trasach skorzystało ponad pół miliona osób. Słaby był jedynie wskaźnik wypełnienia miejsc w samolocie, który wyniósł 66 proc.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w Polsce w ubiegłym roku. Liczba pasażerów Lufthansy podróżujących na trasie Polska – Niemcy wzrosła o 26% w porównaniu z 2003 r. Nasze oczekiwania zostały zrealizowane” – powiedział Marek Kuchta.

W 2004 r. wśród europejskich połączeń polscy pasażerowie Lufthansy najczęściej wybierali loty do Frankfurtu, Monachium, Lizbony, Dusseldorfu i Barcelony. Na trasach transkontynentalnych największą popularnością cieszyły się połączenia do Nowego Jorku, Chicago, Pekinu, Mexico City oraz Bostonu. „Zauważyliśmy duże zainteresowanie Polaków podróżami do Azji, wśród 10 najpopularniejszych połączeń z Polski znajdują się aż 3 chińskie miasta: Pekin, Szanghaj i Hong Kong” – podkreśla Marek Kuchta.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 261

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie