Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wyprawa na Old Trafford

4 lipca 2005

Polska GOOOOlaJuż 12 października reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra w Manchesterze mecz o awans do turnieju w Niemczech. Do Anglii wybierze się rzesza polskich kibiców. Specjalnie dla nich rozejrzeliśmy się po mieście w poszukiwaniu najtańszych noclegów.

Be Sociable, Share!


Manchester to obecnie półmilionowe miasto. Powstały pierwotnie jako rzymska warownia, obecnie jest wielkim centrum przemysłowym, kulturalnym i sportowym. Wraz z przylegającymi miejscowościami tworzy aglomerację miejską zamieszkałą przez 2,5 mln ludzi.

Miasto jest bogate w unikalne zabytki i obiekty warte obejrzenia. Dla turystów z Polski najważniejszym jednak obiektem już za kilka miesięcy będzie stadion przy Old Trafford, gdzie polscy piłkarze zmierzą się z Anglikami. W tych dniach spodziewany jest najazd polskich kibiców na Manchester. Specjalnie dla nich zrobiliśmy zestawienie najciekawszych miejsc noclegowych w mieście.

Znaleźliśmy sześć niedrogich hosteli, w których miejsca noclegowe są jeszcze dostępne w dniach 11, 12 i 13 października.

Najtańszy z nich, The Hatters, oferuje noclegi w największych, dziesięcio i ośmioosobowych salach cena wynosi 92 zł. najdroższy jest nocleg w pokoju jednoosobowym – ok. 150 zł. W cenę każdego noclegu wliczone jest śniadanie i dostęp do internetu. Hostel cieszy się dobrą renomą potwierdzoną licznymi nagrodami Brytyjskiej Izby Turystycznej. Jest położony w północnej części miasta, blisko sklepów, galerii i muzeów.

Stay Inn Manchester, to mały hostel położony 5 minut od centrum miasta. Noclegi tam kosztują od 120 zł od osoby w kilkuosobowej sali. W każdym pokoju znajduje się telewizor i namiastka kuchni (jak to w hostelu jest jedna kuchnia na całe piętro).

Elton bank z kolei oferuje miejsca już za 136 zł, ok. 180 zł kosztuje nocleg w jednoosobowym pokoju. Ten mały rodzinny hostel jest dobrze skomunikowany z lotniskiem oraz centrum. Na jego terenie znajduje się przyjemny bar, i co ważne dla zmotoryzowanych, parking strzeżony.

Best Western Cresta Court Hotel jest położony 10 km od Manchesteru. Najtańszy pokój kosztuje ok. 150 zł od osoby, najdroższy ok. 300. Wyposażenie obejmuje dostęp do internetu, telewizję satelitarną, 24-godzinny room serivice. Co ważne dla kibiców, stąd najprościej dostać się na Old Trafford, gdzie będzie grała reprezentacja Polski. To tylko 10 min jazdy.

The Penthouse Apartment Hotel to miejsce dla bardziej wymagających. Znajduje się w samym centrum miasta. Każdy pokój jest wyposażony w telewizor, odtwarzacz dvd, każdy pokój ma kuchnię i łazienkę. Ceny zaczynają się od 200 zł. jest to propozycja dla tych, którzy na meczach rozsiadają się w sektorach dla VIPów.

Podobnie jak Chancellors Hotel przy Moseley Road. Tutaj najtańszy nocleg kosztuje ok. 400 zł. W zamian za to mamy do dyspozycji komfortowo wyposażony pokój i doskonały room service. Hotel jest oddalony od centrum miasta o ok. 4,5 km.


W odpowiedzi na liczne zapytania polskich kibiców, SkyEurope postanowił uruchomić dodatkowe połączenie do i z Manchesteru. Specjalne połączenie umożliwi kibicom dotarcie na mecz oraz powrót wkrótce po jego zakończeniu.
Plan lotu wygląda następująco:

Kraków – Manchester 12 Października odlot o godz. 09:00, przylot o 10:45
Manchester – Kraków 13 Października odlot o godz. 00:30, przylot o 04:05

Oprócz wyżej wspomnianego lotu z Krakowa, tego dnia SkyEurope uruchomi specjalny lot z Warszawy, zgodnie z następującym planem:

Warszawa – Manchester 12 Października odlot o godz. 09:30, przylot o 11:15
Manchester – Warszawa 13 Października odlot o godz. 02:30, przylot o 06:05
Pamiętaj: Polska reprezentacja potrzebuję Twojego dopingu – zrób rezerwację już teraz!Cena biletu dla jednej osoby w dwie strony zawierająca podatki i opłaty lotniskowe wynosi z Warszawy 733,39 zł, a z Krakowa 721,04 zł.
Rezerwacje >>>


Jeśli planujecie Państwo kilkudniowy pobyt w Manchesterze – polecamy tanie hostele – cena za noc od 100 pln.
Rezerwacja noclegów w hostelach >>>PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 236

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie