Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wyniki negocjacji SAS ze związkami zawodowymi pilotów

19 listopada 2009

Prowadzone przez SAS negocjacje przyniosły 130 mln SEK, jednak nie osiągnięto porozumienia ze związkami zawodowymi pilotów (PFOR) oraz duńskim personelem pokładowym (CAU)..

Be Sociable, Share!


Negocjacje SAS z zainteresowanymi związkami zawodowymi przyniosły oszczędności na kwotę 130 mln SEK. Zmiany w umowach zbiorowych obejmują wprowadzenie zatrudnienia na czas określony dla personelu pokładowego w Szwecji i Norwegii oraz personelu naziemnego w Danii.

„W chwili obecnej w wyniku negocjacji uzyskano 130 mln SEK. Pomimo jednomyślności co do konieczności redukcji kosztów nie udało nam się osiągnąć porozumienia z trzema związkami zawodowymi pilotów i duńskim personelem pokładowym, gdyż na końcowych etapach negocjacji wysunęły one szereg przeciwstawnych żądań, których kierownictwo i zarząd SAS nie mogą zaakceptować, ponieważ ich realizacja prowadziłaby do powstania zbyt wysokich kosztów bezzwrotnych.


„W porównaniu z konkurentami, którzy ostatnio pojawili się na rynku, umowy zbiorowe, jakie zawarła SAS, są wciąż mniej konkurencyjne pod względem kosztów. Celem wciąż pozostaje zredukowanie tej różnicy. Zarząd rozważy teraz różnorodne rozwiązania zmierzające do osiągnięcia tego celu”, mówi Mats Jansson, prezes i dyrektor zarządzający SAS AB.


Oczekuje się, że w wyniku negocjacji oraz nowych i wcześniej wprowadzonych działań uda się uzyskać oszczędności na łączną kwotę 5,3 mld SEK, z czego 1,3 mld SEK już zostało uwzględnione w zyskach, a kolejne 4 mld SEK zostanie uwzględnione w przyszłości. Kierownictwo i zarząd Grupy SAS nieustannie pracują nad kolejnymi rozwiązaniami pozwalającymi jeszcze bardziej ograniczyć koszty.


SAS

Be Sociable, Share!

Wizyt: 204

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie