Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wyniki Grupy SAS w czerwcu 2008

21 lipca 2008

Grupa SAS przewiozła w czerwcu 2008 roku 4 miliony pasażerów, co oznacza wzrost o 0,3% w stosunku do czerwca 2007 roku.

Be Sociable, Share!


* Łączna wielkość ruchu pasażerskiego wzrosła w czerwcu o 3.5%, przy czym ilość dostępnych miejsc w samolotach wzrosła o 5,9% w stosunku do roku 2007,
*Wskaźnik wykorzystania miejsc dla Grupy SAS za czerwiec 2008 zmniejszył się o 1,8 punktu procentowego do 74,7 procent r/r.

Wyniki w poszczególnych sektorach Grupy SAS


* SAS Intercontinental: łączna wielkość ruchu pasażerskiego w czerwcu zmalała o 0,2 % w stosunku do czerwca 2007, przy czym wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach zmniejszył się o 0,3 punktu procentowego.
* SAS Group trasy europejskie: ruch pasażerski wzrósł o 5,7% zaś wskaźnik wykorzystania miejsc obniżył się o 1,4 punktu procentowego.
* Linie airBaltic przewiozły o 24,8% pasażerów więcej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wzrost ilości pasażerów o 1,5% odnotowały również fińskie Blue 1, latające między innymi z Warszawy do Helsinek.Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku.
SAS jest jednym z członków założycieli sojuszu „Star Alliance”, który powstał w 1997 r jako zintegrowana międzynarodowa sieć transportu lotniczego.


Star Alliance W skład Star Alliance wchodzi 21 renomowanych linii lotniczych oraz 3 linie regionalne: Air Canada, Air China, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, bmi, Egyptair, LOT Polish Airlines, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Shanghai Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, Spanair, SWISS, TAP Portugal, THAI,Turkish Airlines, United Airlines, US Airways. Członkowie regionalni: Adria Airways, Blue1 and Croatia Airlines.
Spośród wymienionych linii do SAS Group należą: SAS Scandinavian Airlines i Blue1.
Dzięki swoim partnerom „Star Alliance” może zaoferować pasażerom największy system połączeń lotniczych na świecie. Flotę należącą do „Star Alliance” stanowi ponad 3087 samolotów, które oferują ponad 18 100 połączeń dziennie do 975 portów lotniczych w 162 krajach.
Sojusz przewozi rocznie średnio 455 milionów pasażerów, co czyni Star Alliance największym sojuszem lotniczym na świecie.


flysas.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 342

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie