Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wyniki finansowe Finnair

14 stycznia 2009

Liczba wszystkich pasażerów przewiezionych przez Finnair w 2008 r. wzrosła o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ruch pasażerski tylko na trasach azjatyckich wzrósł o 16.5%. Przewozy na trasach atlantyckich wzrosły z kolei aż o 29%, co w dużym stopniu związane jest ze zwiększoną częstotliwością rejsów do Nowego Jorku.

Be Sociable, Share!


Na trasie Warszawa-Helsinki Finnair przewiózł o 40% pasażerów więcej niż w 2007 roku.

“W sumie na trasach azjatyckich Finnair obsłużył 1.3 miliona pasażerów, ustanawiając tym samym nowy rekord w swojej historii. Nasza azjatycka strategia okazała się sukcesem i będziemy ją kontynuować również w przyszłości” – mówi Christer Haglund, SVP ds. komunikacji Finnair.


Finnair po raz pierwszy przewiózł w ciągu jednego roku ponad 100 000 pasażerów na trasie Warszawa-Helsinki, co oznacza 40% wzrost w porównaniu z rokiem 2007.


“W styczniu 2008 roku, aby zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów, uruchomiliśmy trzecie, codzienne połączenie z Warszawy do Helsinek. Dostosowaliśmy też rozkład
do naszych połączeń azjatyckich” – mówi Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair w Europie Wschodniej i Centralnej, odpowiedzialny również za sprzedaże
w Polsce. “Te zmiany skróciły czas transferu dla polskich pasażerów. Obecnie oferujemy najszybszy przelot z Warszawy do Hong Kongu, Szanghaju, Tokio, Osaki, Nagoi i Seulu. Podróżując przez Helsinki można zaoszczędzić nawet 2 godziny lotu
w jedną stronę, to samo dotyczy rejsów powrotnych” – kontynuuje Nuoramo.


Średni przychód na pasażerokilometr z lotów rejsowych Finnair spadł w zeszłym roku o ponad 4%, a w ostatnim kwartale o 12%. “Ceny biletów lotniczych znacząco spadły. Latanie jest teraz tańsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Spowolnienie na rynku podróży pod koniec roku, także wpłynęło na niższą średnią przychodów” – wyjaśnia Nuoramo.


Finnair jest jedną z najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie. Punktualność lotów rejsowych wzrosła od grudnia 2007 roku o 7.8% do poziomu 80.7%.

finnair.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 491

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie