Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wojna o pasażerów między Krakowem i Katowicami

1 października 2008

Lotniska w Katowicach i Krakowie wkroczyły w decydującą fazę wojny o pasażerów. Port w Pyrzowicach zachęcony tegorocznymi sukcesami chce przegonić Balice w liczbie odprawianych pasażerów.

Be Sociable, Share!


W tym roku w Katowicach zostanie obsłużonych 2,5 mln podróżnych. Lotnisko powstało w 1991 roku i wówczas korzystało z niego 3,5 tys. osób rocznie. Władze GTL, zarządcy portu chcą w 2009 r. dogonić Kraków pod względem liczby pasażerów. 
Obecnie jednak wciąż w Krakowie obsługiwanych jest o pół miliona więcej osób. W I półroczu tego roku z Katowic odleciało prawie 1 mln pasażerów, a z Krakowa 1,42 mln. Jednak w tym samym okresie liczba pasażerów w Krakowie wzrosła zaledwie o 1 proc., podczas gdy w Katowicach o 35 proc. Już teraz wiadomo, że Balice nie obsłużą planowanych 3 mln podróżnych. 
W przeciwieństwie do Krakowa, w Katowicach więcej połączeń jest otwieranych niż zamykanych. Wizz Air zdecydował zwiększyć częstotliwość lotów i uruchomić nowe połączenia z Katowic, kiedy loty z Krakowa zamknęły linie Centralwings.Na podstawie Gazety Prawnej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 993

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie