Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Włochy – Rozmowy ostatniej szansy w sprawie przyszłości Alitalii.

11 września 2008

Rozmowy przedstawicieli rządu i włoskich inwestorów ze związkami zawodowymi, mające zadecydować o przyszłości znajdujących się na skraju bankructwa włoskich linii lotniczych Alitalia, rozpoczęły się w czwartek w Rzymie.

Be Sociable, Share!


Komisarz narodowego przewoźnika ostrzegł wcześniej, że w razie fiaska negocjacji linie wypowiedzą układ zbiorowy wszystkim pracownikom.


Rozmowy mają trwać do skutku. Towarzyszy im ogromne napięcie, a w związku z groźbą protestów, gmachu Ministerstwa Pracy, gdzie się one toczą, pilnują wzmocnione patrole policji i karabinierów.


W negocjacjach uczestniczą: minister pracy Maurizio Sacconi, szef resortu infrastruktury i transportu Altero Matteoli, szef konsorcjum włoskich inwestorów, które ma przejąć kontrolę nad liniami, Rocco Sabelli oraz reprezentanci dziewięciu związków zawodowych.


Strona rządowa wraz z grupą potencjalnych inwestorów ostrzegła związkowców, że to ostatnia runda negocjacji na temat przyszłości Alitalii.


Związki zawodowe protestują przede wszystkim przeciwko planom drastycznych zwolnień pracowników w „nowej Alitalii”, jaka miałaby powstać w miejsce dotychczasowych linii. Dokładna liczba osób, które miałyby stracić pracę, nie została ostatecznie sprecyzowana. Mówi się o kilku tysiącach.


PAP


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 672

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie