Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizzair zacznie latać z Lublina

21 grudnia 2012

Wizz Air, największa nisko kosztowa i nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, od dziś rozpoczyna loty z Lublina do Londonu (Luton) i Oslo Torp.

Be Sociable, Share!


Wizz Air, największa nisko kosztowa i nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, od dziś rozpoczyna loty z Lublina do Londonu (Luton) i Oslo Torp. Pierwszy lot przewoźnika z lotniska Londyn Luton do Lublina (nr lotu W6 2066) wylądował o 12.05 czasu lokalnego i wystartował już w kolejną trasę. Drugi lot tego samego dnia do Oslo Torp będzie miał miejsce po południu. Pierwszego dnia działalności na lotnisku w Lublinie Wizz Air przewiezie ponad 550 pasażerów.

Samoloty Wizz Air na dwóch trasach z Lublina będą kursowały dwa razy w tygodniu z kilkoma dodatkowymi lotami w okresie Świąt Bożego Narodzenia, podczas wzmożonego ruchu podróżnych. Przez pierwszy rok działalności w Lublinie, przewoźnik spodziewa się przewiezienia ponad 55 tysięcy pasażerów. Pierwsze rezerwacje na loty Wizz Air potwierdzają popularność linii wśród lokalnych mieszkańców i turystów jako przewoźnika oferującego niskie ceny, obsługę przyjazną rodzinom, gwarantującego rabaty dla członków Wizz Discount Club, co zapewne zaowocuje dodatkowym zwiększeniem ruchu na dwóch trasach w Lublinie.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze loty z Lublina do Londynu Luton i Oslo Torp rozpoczęły się przed Świętami 2012, na tyle wcześnie, by pasażerowie podróżujący z lubelskiego lotniska zdążyli jeszcze zrobić zakupy za granicą lub zaprosić swoje rodziny na czas świąt. Spodziewamy się, że dzięki niskim cenom biletów Wizz Air, Lublin stanie się miejscem podróży na mapie Europy, przyciągającym turystów do Polski Wschodniej. Wizz Air stymuluje ruch lotniczy dzięki niskim cenom biletów, dzięki czemu Lublina już w cenie od 40 zł na wizzair.com”

Grzegorz Muszyński, prezes Lotniska w Lublinie powiedział: ” Drugi dzień naszej dzialalności to kolejny przykład sukcesu. Dziś Wizz Air po raz pierwszy przyleciał na lubelskie lotnisko i od teraz będzie zabierał podróżnych do Londynu i Oslo dwa razy w tygodniu. Cieszę się, że mieszkańcy Lublina mogą podróżować, korzystając z atrakcyjnych cen oferowanych przez  przewoźnika. Mam nadzieję, że te dwie trasy to dopiero początek naszej współpracy i że będziemy rozwijać sieć połączeń w przyszłości.”

Be Sociable, Share!

Wizyt: 485

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie