Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air wybiera lotnisko w Cluj do obsługi lotów z Transylwanii w Rumunii

18 października 2007

Wizz Air ogłosił dziś, że wszystkie loty z Transylwanii w Rumunii będzie obsługiwał z lotniska w Cluj. Tym samym zakończone zostaną loty z lotniska w Tirgu Mures.  Przeniesienie lotów z Tigru Mures do Cluj nastąpi 13 listopada 2007 roku. Od tego czasu Wizz Air będzie latał do Cluj z Budapesztu, Rzymu, Barcelony oraz Londynu Luton. 28 lutego zostanie uruchomione połączenie z Cluj do Dortmundu, które zastąpi wcześniej planowane połączenie Tigru Mures-Dortmund.

Be Sociable, Share!


Wizz Air rozpoczął loty z Tirgu Mures w lipcu 2006 roku. Od tego czasu surowe warunki pogodowe oraz brak możliwości poprawienia widoczności ze strony lotniska nieustannie powodowały wstrzymywanie lotów, opóźnienia oraz zmuszały do odwoływania lotów.  

Natomiast lotnisko w Cluj jest bardziej rozwinięte operacyjnie. Jego plany rozwoju dają wszystkie narzędzia konieczne do sprostania plonom rozwoju Wizz Air.  


József Váradi, Prezes Wizz Air powiedział podczas konferencji prasowej: “Doskonałość operacyjna oraz konsekwencja są filarami sukcesu Wizz Air. Lotnisko w Cluj umożliwia nam wypełnianie w lepszy sposób zobowiązań wobec naszych pasażerów, którzy chcą latać z i do Transylwanii. W dalszym ciągu chcemy rozwijać naszą rozbudowaną sieć połączeń z Transylwanii poprzez oferowanie lotów z lotniska w Cluj.”


 


******


Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów typu Airbus A320 oraz oferuje loty z 50 europejskich miast na ponad 100 kierunkach. Przewoźnik obsługuje loty z 6 baz operacyjnych w Polsce, Bułgarii, Rumunii oraz na Węgrzech, lata również z Chorwacji i Słowenii. W 2006 roku Wizz Air przewiózł ponad 3 miliony pasażerów, z czego 2 miliony podróżowało na trasach z i do Polski.


wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 108

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie