Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air wprowadza nowe usługi

16 stycznia 2007

Tanie linie lotnicze Wizz Air wprowadzają nowe usługi dla swoich pasażerów. Pierwszeństwo odprawy – umożliwia pasażerom szybsze wejście na pokład samolotu i tym samym skorzystanie z większego wyboru miejsc. Obecnie ta opcja jest dostępna w cenie 5 euro na lotniskach w London-Luton, Gdańsku i Budapeszcie. Wizz Air będzie rozszerzał usługę na innych lotniskach w ramach swojej sieci, będzie ona dostępna także przy zakupie biletów prze internet.

Be Sociable, Share!


Zasada bezpłatnego pierwszeństwa odprawy pasażerów z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych pozostaje niezmienna.

Kolejną oferowaną usługą jest opcja zakupu ubezpieczenia podróżnego razem z biletem. Podróżny pakiet ubezpieczeniowy, stworzony dla Wizz Air specjalnie przez firmę AIG, jest już dostępny w internecie – można go zakupić razem z biletem, wybierając odpowiednią opcję (pakiet jest dostępny na wybranych rynkach).

W tym samym czasie Wizz Air podejmuje nowe kroki służące poprawie wydajności procesu odprawy. Poprzez wprowadzenie opłaty za drugi odprawiany bagaż, pasażer nadal będzie płacił tylko za te usługi, z których potrzebuje skorzystać. Opłata nie obejmuje pierwszego odprawianego bagażu, ale kolejne torby podróżne będą objęte dodatkową opłatą w wysokości 5 euro za sztukę przy zakupie biletu w internecie, a 10 euro jeśli zakup jest finalizowany po dokonaniu wstępnej rezerwacji (przez call center lub na lotnisku). Opłata za dodatkowy bagaż, wynosząca 10 euro, może być także uiszczona po zakupie biletu.

Nowe opłaty zostają ogłoszone 15 stycznia i będą obowiązywać wszystkich pasażerów, którzy rezerwują bilety na podróż po 25 marca 2007 roku. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety przed 15 stycznia bieżącego roku, są zwolnieni z dodatkowych opłat.

Niezależnie od nowej polityki, niezmienna pozostaje opłata w wysokości 7 euro za każdy dodatkowy kilogram bagażu ważącego powyżej dozwolonych 20 kilogramów.

/Wizz Air/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 100

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie