Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air uruchamia nową trasę Katowice-Cork

21 kwietnia 2006

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj podczas konferencji prasowej przeprowadzonej wspólnie z Portem Lotniczym Cork, że dodając do swojej siatki połączenie Cork-Katowice, rozpocznie loty na nowej trasie pomiędzy Irlandią a Polską.

Be Sociable, Share!


Jest to nowa destynacja dostępna z Polski, a jej ogłoszenie następuje niedługo po zapowiedzi Wizz Air o planach dalszego rozwoju, mających na celu wzmocnienie przywództwa linii na rynku Środkowej i Wschodniej Europy. Nowe trasy – między innymi-to: Warszawa-Geteborg, Katowice-Kolonia, Gdańsk-Glasgow, Warszawa-Glasgow oraz zwiększenie liczby lotów z Londynu do Zagrzebia i Splitu (Chorwacja), Ljubljany (Słowenia) oraz Burgas (Bułgaria).

Pierwszy lot do Cork odbędzie się 14 lipca 2006 roku, początkowo 3 razy w tygodniu. Bilety dostępne są już w sprzedaży w cenie od 167 PLN (podróż w jedną stronę, cena zawiera podatki i opłaty lotniskowe) i są do nabycia poprzez stronę internetową linii wizzair.com lub przy pomocy call center Wizz Air: +48 22 351 94 99.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Jest to pierwszy krok Wizz Air na rynku Irlandii i jest on zgodny z naszą strategią wzmocnienia przywództwa w Europie Środkowej i Wschodniej oraz dalszego rozwoju na nowych geograficznych obszarach. Nasze przywództwo w Polsce będzie wzmocnione dzięki dodaniu Cork do mapy połączeń. Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy pierwszymi, którzy połączą Katowice oraz Cork i zaoferują dostępną dla wszystkich mieszkańców tych dwóch państw, wygodną podróż na pokładzie naszych nowych, wyposażonych w skórzane siedzenia samolotów typu Airbus A 320. Zapraszamy podróżujących pasażerów z Irlandii do odkrycia Południowej Polski-zakątka kraju z wieloma atrakcjami i pięknymi krajobrazami. W najbliższej przyszłości oczekujemy dalszego rozwoju naszej współpracy z Portem Lotniczym Cork poprzez zwiększenie częstotliwości dodanie nowych tras.”

„Jestem szczęśliwy, że mogę powitać Wizz Air w Irlandii, a dokładnie w Cork”, powiedział Pat Keohane, prezes Portu Lotniczego Cork. „Połączenie na trasie Cork-Katowice jest przykładem zaangażowania zarządu Portu Lotniczego Cork w dostarczanie klientom szerokiego wachlarza możliwości podróży do różnych miast”, podsumował Pat Keohane.


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 7 539

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie