Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air uruchamia 3 nowe kierunki do Frankfurtu – Hahn

14 kwietnia 2005

Wizz Air będzie latał z Budapesztu, Warszawy i Katowic do Frankfurtu- Hahn. Będzie to drugie miasto po Dortmundzie obsługiwane przez tę linię w Niemczech. Początkowo loty na wszystkich trzech trasach będą odbywały się 4 razy w tygodniu, ale wraz ze wzrostem liczby pasażerów loty mają być częstsze.

Be Sociable, Share!


„Posiadamy doświadczenie w lataniu do Niemiec, ponieważ od zeszłego lata obsługujemy loty z Portu Lotniczego w Dortmundzie do Katowic i Gdańska. Pod koniec listopada rozpoczęliśmy sprzedaż lotów do Frankfurtu i jak dotychczas jesteśmy zadowoleni z szybkiego wzrostu liczby rezerwacji” – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air podczas konferencji prasowej we Frankfurcie. Dodał, iż linia spodziewa się większej liczby pasażerów na trasach do Niemiec.
Stefano Wulf, prezes Portu Lotniczego Frankfurt-Hahn stwierdził, iż kraje Europy Środkowej i Wschodniej stają się coraz bardziej popularne wśród niemieckich wczasowiczów. „Od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej w maju 2004 mogliśmy bardziej otworzyć się na kulturę i historię tych państw. Latanie na wschód stało się modne” – dodał.

W regionie Rhine-Maine, gdzie leży Frankfurt, oferty bezpośrednich, tanich lotów – bez międzylądowań – do Polski i Węgier są rzadkością. Dlatego WizzAir chce wypełnić tę lukę.

Nową trasę będzie obsługiwał jeden ze 180-miejsocwych Airbusów A320, które posiada WizzAir. Od początku działalności w maju 2004, Wizz Air przewiózł prawie 1 milion pasażerów.

Port Lotniczy Frankfurt- Hahn to była baza militarna Stanów Zjednoczonych. Jest to pierwszy port lotniczy w Niemczech przeznaczony dla tanich linii lotniczych. Od swojego przekształcenia w lotnisko cywilne w 1993 stał się jednym z najszybciej rozwijających się niemieckich lotnisk.

PK na podst. materiałów prasowych WizzAir

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 460

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie