Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air Ukraina wystartował

14 lipca 2008

Wizz Air Ukraina, pierwsza nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza na Ukrainie ogłosił, że dziś o godz. 6.00 zgodnie z planem zostało uruchomione pierwsze połączenie z portu lotniczego Kijów Borispol. Nowy samolot Airbus A320 ze 180 pasażerami na pokładzie odleciał do Symferopola.

Be Sociable, Share!


Pierwsze nisko-kosztowe ukraińskie połączenia lotnicze zostały zainaugurowane przez Ministra Transportu i Łączności Josypa Wińskiego, który przywitał pasażerów i przeciął wstęgę w celu upamiętnienia tego wydarzenia.

Wraz z inauguracją Wizz Air Ukraina przewoźnik potwierdził również, że od 15 września rozszerzy swoją krajową siatkę połączeń o loty z Kijowa do Charkowa i Zaporoża. Na obu trasach Wizz Air będzie początkowo oferować 3 loty tygodniowo. 


Rozkład lotów Wizz Air Ukraina (lato 2008 r.)
Trasa


11 lipca – 14 sierpnia


15 września – 27 października


Kijów – Lwów


Kijów – Symferopol  


Lwów – Symferopol  


Kijów – Odessa


Kijów – Zaporoże     


Kijów – Charków


4 loty / tydzień


10 lotów / tydzień


10 lotów / tydzień


4 loty / tydzień


4 loty / tydzień


7 lotów / tydzień


4 loty / tydzień


4 loty / tydzień


3 loty / tydzień


3 loty / tydzień


Bilety na wszystkie połączenia dostępne są na stronie internetowej wizzair.com, w wybranych biurach podróży oraz pod numerem infolinii +380 (44) 206-4-888. Ceny biletów, zawierające wszystkie opłaty i podatki zaczynają się już od 79 hrywien (39 zł).


„Uruchomienie lotów na Ukrainie stanowi przełomowe wydarzenie i jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w nie za wsparcie tej inicjatywy, w szczególności władzom ukraińskim i naszym partnerom biznesowym. Całkowicie obłożony samolot odlatujący dzisiejszego poranka oraz liczba zakupionych biletów w przedsprzedaży, która osiągnęła 30 000 wskazują, jak dobrze społeczeństwo Ukrainy reaguje na pojawienie się usług nisko-kosztowych linii lotniczych Wizz Air Ukraina. Nasz model biznesu oparty na wykorzystaniu nowego Airbusa A320 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podróżujących mieszkańców Ukrainy i zapewnia im niedrogie, bezpieczne i komfortowe podróżowanie. W niedalekiej przyszłości planujemy dalszy rozwój siatki połączeń krajowych i międzynarodowych z ukraińskich lotnisk” – powiedziała Natasa Kazmer, Dyrektor Generalny Wizz Air Ukraina.


Informacje o firmie:
Wizz Air Ukraina jest nisko-kosztowym i nisko-taryfowym przewoźnikiem na licencji Władz Cywilnego Lotnictwa Ukrainy. Linie lotnicze rozpoczęły obsługę lotów krajowych 11 lipca 2008 roku wykorzystując samolot Airbus A320.

wizzair.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 660

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie