Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air świętuje czwartą rocznicę działalności

20 maja 2008

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej świętuje dziś czwartą rocznicę swojej działalności. Dokładnie 4 lata temu pierwszy samolot Wizz Air odleciał z Portu Lotniczego Katowice.

Be Sociable, Share!


Od tego czasu przewoźnik uzyskał pozycję lidera wśród nisko-kosztowych linii lotniczych w Środkowej i Wschodniej Europie. Do dziś ponad 12 milionów pasażerów skorzystało z usług firmy.

W 2007 r. Wizz Air przewiózł 4,2 mln osób, o 40% więcej niż w 2006 r.
Od początku tego roku przewoźnik uruchomił dwie nowe bazy operacyjne w Poznaniu i Kluż (Rumunia). Dzięki nim Wizz Air posiada już 8 baz
w Europie (w Katowicach, Budapeszcie, Warszawie, Gdańsku, Sofii
i Bukareszcie). Obecnie firma oferuje loty do 51 destynacji na ponad 100 trasach. Wizz Air zamierza w tym roku przewieźć ponad 6 milionów pasażerów.  


Flota Wizz Air składa się z nowoczesnych samolotów Airbus A320
w średnim wieku 3 lat. Jest to jedna z najmłodszych flot na świecie. Dzięki podpisanym umowom z Airbusem flota Wizz Air tego lata będzie się składała z 19 samolotów, a do końca 2014 r. liczba maszyn zwiększy się do 82.


József Váradi, Prezes Wizz Air powiedział: “Wizz Air nieustannie zdobywa zaufanie milionów pasażerów podróżujących po Europie. Jestem dumny, że szybki rozwój firmy jest osiągany przy zachowaniu najwyższej jakości usług, czego dowodem jest nie tylko satysfakcja pasażerów, ale również liczne nagrody, jakie dostaliśmy w tym roku. Wizz Air osiągnął optymalną pozycję, aby w krótkim czasie stać się największą linią lotniczą w Środkowej i Wschodniej Europie”.


Podobnie jak w ubiegłych latach Wizz Air świętuje swoją rocznicę wraz z Portem Lotniczym Katowice witając pasażerów balonami oraz słodkim poczęstunkiem na lotnisku.


wizzair.pl


/L/ 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 223

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie