Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air świętuje czwartą rocznicę działalności w Gdańsku

12 sierpnia 2008

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej 10 sierpnia 2008 b.r. świętował czwartą rocznicę rozpoczęcia lotów z Gdańska.

Be Sociable, Share!


Cztery lata temu pierwszy samolot przewoźnika odleciał z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do Londynu Luton. Od tego momentu 1,7 miliona pasażerów zdecydowało się skorzystać z usług przewoźnika. Obecnie loty z bazy w Gdańsku obsługiwane są przez 2 samoloty Airbus A320, a linia oferuje loty do 7 państw w Europie Środkowo-Wschodniej na 14 trasach.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Wizz Air uruchomił 4 nowe trasy z Gdańska do Barcelony, Turku, Oslo oraz Goteborgu. Przewoźnik zwiększył również częstotliwość lotów na wielu wcześniej istniejących trasach.


„Gdańsk był trzecią bazą operacyjną otwartą w Polsce. W tym roku przewieziemy na trasach z i do Gdańska ponad milion pasażerów, a w kolejnym roku liczba ta zwiększy się o 25%. Mieszkańcy Pomorza wyraźnie pokazali, że doceniają nasze usługi oferowane na najwyższym poziomie przy zachowaniu niskich cen biletów. Dlatego Wizz Air jest najczęściej wybieraną przez nich linią lotniczą. Jesteśmy obecnie największą linią w Gdańsku i w przyszłości będziemy w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z Portem Lotniczym Gdańsk” – powiedziała Natasa Kazmer, Dyrektor ds. Komunikacji & Public Affairs w Wizz Air.    


Włodzimierz Machczyński, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy dodał – „Wizz Air już od 4 lat oferuje z powodzeniem loty z Portu Lotniczego Gdańsk. Linia stała się jednym z najsilniejszych graczy na rynku przewoźników nisko-kosztowych zaraz po rozpoczęciu lotów z naszego lotniska. Cieszy mnie fakt, że dzięki rosnącej liczbie pasażerów Wizz Air może otwierać nowe trasy na coraz bardziej atrakcyjnych kierunkach. Życzę liniom Wizz Air dalszych sukcesów zarówno w Gdańsku, jak i w pozostałej części Europy licząc oczywiście na kolejne, atrakcyjne połączenia z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.”***
Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów Airbus A320. Przewoźnik lata z 9 baz operacyjnych
na ponad 100 trasach. Linia oferuje loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii do wielu europejskich destynacji, a ostatnio rozpoczął również loty krajowe na Ukrainie. Wizz Air przewiózł ponad 5 miliona pasażerów w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 125

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie