Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air przewiózł swojego 3 milionowego pasażera

31 marca 2006

Linia lotnicza Wizz Air przewiozła dzisiaj 3 milionowego pasażera. Alicja Hejbowicz z Gniewina koło Wejherowa, podróżująca z Gdańska do Dortmundu otrzymała całoroczny bilet uprawniający do podróżowania na wszystkich trasach Wizz Air.

Be Sociable, Share!


Pierwsze trzy miliony pasażerów zostały przewiezione w rekordowo szybkim czasie, krótszym niż dwa lata od początku działalności. Wizz Air stał się rynkowym liderem w Polsce już po 6 miesiącach od pierwszego lotu z Katowic w maju 2004 roku i odtąd kontynuuje swoje przywództwo. W 2005 roku Wizz Air przewiózł 1,9 miliona pasażerów, co stanowi potrójny wzrost w porównaniu do 2004 roku i sprawia, że linia Wizz Air jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie.

Obecnie Wizz Air oferuje loty z 5 miast w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław), Budapesztu (Węgry), Sofii (Bułgaria), Lubiany (Słowenia), i Splitu (Chorwacja). Loty z Burgas (Bułgaria), Lubiany (Słowenia) i Splitu (Chorwacja) rozpoczną się w maju 2006 roku. Latem 2006 roku Wizz Air powiększy swoją siatkę połączeń o 50% w porównaniu do zeszłego lata, włączając w to 23 nowe trasy, co da sumę 56 tras.


Wizz Air korzysta z floty składającej się z samolotów typu Airbus A320, wyposażonych w 180 miejsc w jednej klasie. Flota o średnim wieku użytkowania mniej niż 3 lata, należy do jednej z najmłodszych na świecie. Poparciem planów rozwoju linii jest fakt, że linia zamówiła do 24 nowych samolotów A320 z rodziny Airbus, które mają być dostarczone pomiędzy 2007 a 2010 rokiem.


József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Przewiezienie naszego pierwszego miliona pasażerów zajęło nam zaledwie 11 miesięcy. Następne 11 miesięcy przyniosło nam 2 miliony klientów Wizz Air. Ten niezwykle szybki rozwój obrazuje sukces nisko -kosztowego modelu biznesu oraz to, jak bardzo ludzie doceniają markę i serwis Wizz Air. Nasze zaangażowanie we wzmocnienie naszej obecności i rozwój nowych rynków jest nagradzane przez rosnącą liczbę rezerwacji. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca 2006 roku przewieźć 5 milionów pasażerów Wizz Air”.


Włodzimierz Machczyński, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy powiedział: „Cieszymy się niezmiernie, że 3- milionowy klient Wizz Air, jednej z największych linii w regionie, został odprawiony właśnie z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Mamy nadzieję, że szczęśliwa klientka Wizz Air na długo zapamięta swoją podróż na trasie Gdańsk- Dortmund, tym bardziej, że jest to jej pierwszy lot samolotem w życiu. Jednocześnie gratulujemy sukcesów Wizz Air i liczymy na dalszy rozwój tej linii w naszym regionie oraz na uruchomienie kolejnych połączeń”.
Wizzair 3 milionowy pasażer
Fot. Sebastian Elijasz

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 762

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie