Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air przewiózł 11 milionów pasażerów w 2011, co stanowi 15% wzrost

6 stycznia 2012

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej ogłosiła dziś, że przewiozła 11 milionów pasażerów w 2011, co oznacza 15% wzrost w stosunku do wcześniejszego roku.

Be Sociable, Share!


Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej ogłosiła dziś, że przewiozła 11 milionów pasażerów w 2011, co oznacza 15% wzrost w stosunku do wcześniejszego roku. Średni współczynnik obłożenia dla całej sieci połączeń wyniósł 84%, co stanowi podobny wynik do lat poprzednich.

Linia lotnicza otworzyła trzy nowe bazy operacyjne w 2011: w Serbii w Belgradzie, na Litwie w Wilnie oraz w Rumunii w Tirgu Mures. Obecnie, Wizz Air posiada 15 baz i oferuje ponad 200 lotów w całej Europie.

Przewoźnik zatrudnia 1500 osób w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Serbii, Szwajcarii oraz na Węgrzech, Ukrainie i Litwie. Dodatkowo, firma tworzy około 11 000 miejsc pracy w przedsiębiorstwach, które obsługują, współpracują z Wizz Air.

Na wszystkich trasach w Polsce, Wizz Air przewiózł 4,2 miliona pasażerów, co stanowi 2% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Wizz Air utrzymał pozycję lidera wśród nisko-kosztowych przewoźników na polskim rynku lotniczym, dzięki sile marki oraz bezkonkurencyjnej ofercie dla klientów.

Linia lotnicza obecnie oferuje 77 połączeń z Katowic, Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia oraz Łodzi. Nowe trasy, rozpoczynające działania w Norwegii w 2012 to Warszawa-Stavanger, Gdansk-Haugesund oraz Gdansk-Trondheim. Wizz Air doda również czwarty samolot do bazy w Warszawie w 2012, aby sprostać zwiększonemu popytowi w stolicy.

Wizz Air zatrudnia bezpośrednio 492 osoby w Polsce, jednocześnie pośrednio przy infrastrukturze i obsłudze linii pracuje dodatkowe 4200 osób.

“Pomimo wyzwań jakie stawia makroekonomiczne środowisko, Wizz Air odnotował 15% wzrost w 2011, co jest jednym z najlepszych wyników na europejskim rynku lotniczym. Wizz Air jest liderem tworzenia wysokiej jakości za niską cenę, czyniąc podróże lotnicze przystępne cenowo, a jednocześnie atrakcyjne dla coraz większej liczby osób każdego roku. W 2012 będziemy kontynuować rozwój naszej działalności, również wchodząc  na nowe rynki oraz dodając nowe lotniska do naszej siatki połączeń”.- powiedział Jozsef Varadi, Prezes Wizz Air.

***
Wizz Air przewiózł ponad 11 milionów pasażerów w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Obecnie flota linii lotniczej składa się z 34 samolotów typu Airbus A320, które latają z 15 baz w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Czechach oraz na Węgrzech, Ukrainie oraz Litwie.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 294

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie