Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air przewiózł 10 milionowego pasażera!

11 lutego 2008

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza, posiadająca bazy operacyjne w Środkowo-Wschodniej Europie przewiózł 9 lutego 2008 r. swojego 10 milionowego pasażera.

Be Sociable, Share!


Liczba przewiezionych pasażerów przez Wizz Air rośnie w coraz szybszym tempie. Pierwsze 2 miliony pasażerów przewoźnik przewiózł w ciągu 17 miesięcy działalności, przewiezienie 5 milionów zabrało 2 lata i 5 miesięcy. Dziś, po 3 latach i 7 miesiącach Wizz Air może pochwalić się gronem 10 milionów przewiezionych pasażerów.  

„Jest nam niezmiernie miło świętować przewiezienie 10 milionowego pasażera w kilka dni po ogłoszeniu statystyk ULC dotyczących liczby przewiezionych pasażerów przez wszystkie linie lotnicze w 2007 roku w Polsce” – mówi Natasa Kázmér, Dyrektor ds. Komunikacji w Wizz Air – „Wizz Air już 3 rok z rzędu utrzymuje pozycję lidera w Polsce, co więcej, jego udział w rynku nieustannie rośnie. W 2007 roku 16,07% (2,8 mln) pasażerów podróżujących na trasach i z do Polski korzystało z naszych usług. W przyszłym roku planujemy przewieźć 4 mln pasażerów na polskich trasach”.


W celu umocnienia pozycji lidera oraz kontynuowania realizacji swoich zobowiązań Wizz Air ogłosił ostatnio uruchomienie nowej bazy w Poznaniu – jest to już czwarta baza przewoźnika w Polsce. Wizz Air w 2008 roku przewiezie około 4 milionów pasażerów, 45% więcej niż w 2007 roku.


Wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 082

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie